Литекс се сбогува с футбола в България с пето място в „Б“ група

7 Dni Futbol30.05.2016141

Литекс, който в най-кратки срокове ще бъде обединен с новото ПФК ЦСКА – 1948 на Гриша Ганчев, Христо Стоичков и Юлиан Инджов, приключи участието си в български клубен футбол с пето място в „Б“ група. „Оранжевите“ не допуснаха нито една загуба през пролетния дял, след като бяха изхвърлени от елита заради скандалния мач с Левски на „Герена“. В последната си среща те надиграха на свой терен Локомотив Мездра с 2:1.

Ловчанлии бяха с доста редуциран състав, тъй като голяма част от старшата възраст заминаха за Франция на Световно ученическо първенство.Въпреки това, ловчанлии, които бяха водени отново от Стамен Белчев след неофициалната, но видна абдикация на Любо Пенев, играха сериозно и закономерно спечелиха с попадения след почивката на Милчо Ангелов и Чавдар Ивайлов.

2

През първата част домакините действаха малко припряно и головите ситуации липсваха. Гостите първи затрудниха Конов, но той спаси топовния удар от 30 метра на Влади Златинов. Последва силен шут на Милчо Ангелов покрай гредата, а в 36-та минута нападателят проби и пусна в наказателното поле, където Добромир Бонев се размина с топката и изпусна чист гол.

3

Веднага след почивката Бонев изтърва още едно изгодно положение, но в 52-та минута логичното се случи и Литекс поведе. Мицаков центрира отдясно, коженото кълбо попадна в Милчо Ангелов, който от упор разстреля Крушарски за 1-0.

4

Две минути по-късно попадение на оранжевите не бе признато заради лоша преценка на съдиите, които сметнаха ,че топката не е минала голлинията след удар на Ангелов.В 64-та минута стражът на гостите се намеси успешно при удар от фаул на Красимир Станоев. Отлично изпълнен от Чавдар Ивайлов пряксвободен пък мина покрай сглобката на гредите.

5

В 76-та минута Локомотив изравни с попадение на Арсен, който бе оставен непокрит и с глава направи 1-1. В ответната атака вратарят на гостите спаси диагонален удар на Стойчо Атанасов, но при добавката Чавдар Ивайлов се разписа и така донесе успеха за своите.