„Черно-белият“ щурм за Европа не сполучи

7 Dni Futbol28.05.201630

Локомотив Пловдив не дочака чудото, което щеше да го класира за Европа. „Черно-белите“ победиха с 2:1 в гостуването си на Пирин, но след като Славия спечели с 3:1 срещу Монтана, останаха пети в крайното класиране за сезона. Смърфовете се нуждаеха от по-добър резултат от „белите“ в последния си мач, но това не се случи и финалният им щурм за евроквота остана невъзнаграден.

Пирин можеше да открие резултата още във втората минута, когато Благов намери зад защитата Мартин Тошев. Той пое на гърди, но с удар от въздуха прати топката над вратата на Витанов. Пловдивчани реагираха бързо и установиха траен контрол върху топката, което доведе и до гол в 20-та минута. Веселин Марчев овладя центриране от фланга и с мощен удар по диагонала откри резултата.

В 25-та минута на рефера Волен Чинков се наложи да спре играта за почивка за вода, тъй като жегата в Благоевград беше голяма.

В 29-та Пирин можеше да изравни, но Попев с глава не сполучи. 6 минути след него и Даниел Генов опита късмета си, но също не уцели вратата. В 40-та минута Марчев премина през няколко играчи в зелено и след лек карамбол стреля опасно, но Костов успя някак да избие.

Пирин излезе с променена нагласа за второто полувреме и още при първата си ситуация изравни. Тони Тасев центрира към Тошев, който засече хладнокръвно в мрежата на Витанов в 56-та минута. Радостта на Орлетата трая само 7 минути, защото Марчев вкара нов красив гол за Локо. Халфът се разписа с нов мощен удар, като този път стреля извън границата на наказателното поле. И при двете му попадения преди да се оплете в мрежата, кълбото се отклони в гредите.

В 69-та минута Бенгюзов нахлу в наказателното поле и се строполи в него след контакт с бранител, но съдията не посочи бялата точка. В последствие топката се озова в друг футболист в зелено, който обаче нямаше късмет при удара. В 92-та минута Орлетата отново не бяха целуната от съдбата и удар на нападател облиза гредата.

В крайна сметка Пирин изпълни целта си за сезона и се спаси в „А“ група, а за Локо остава да чака следващата кампания в опит да стигне до излаз в Европа.