Берое обърна Левски по гръб за 4 минути! Люпко завърши сезона трагично

7 Dni Futbol28.05.201620

Левски загуби последният си мач за сезона, въпреки че се прибра с аванс от един гол на полувремето при гостуването си на Берое. През второто полувреме заралии успяха да обърнат резултата само в рамките на 4 минути с два гола с глава на Елиаш и Иво Иванов. За Левски точен бе бившият играч на старозагорци Георги Костадинов.

Срещата под Аязмото започна с домакински натиск, който Берое обаче не успя да материализира. Левски влезе в час след 10-та минута и също започна да налита към вратата на съперника. Най-активни в редиците на двата отбора бяха Том и Франсис Нар.  Първото положение бе изработено от Георги Божилов, който в 15-та минута стреля технично към далечния ъгъл, но Йоргачевич се намеси. „Сините“ отговориха също с изпълнение от дистанция на Нар, при което топката премина покрай гредата. Ганаецът застана зад топката в 29-та минута при корнер за своя тим и я прати към Георги Костадинов, който надскочи Иво Иванов и с глава я прати в далечния на Илко Пиргов ъгъл. Костадинов показа уважение към бившия си отбор и не се зарадва при гола.

5 минути след попадението Берое имаше претенции за игра с ръка на Лукин след центриране отдясно, но ясно се видя, че такава няма.

Второто полувреме пък започна с неразбирателство в отбраната на заралии и при опита си да хване топката над главите на Пенев и Нар, Пиргов я изпусна. Стражът на Берое бързо поправи грешката си и изрита кълбото далеч от вратата. В 60-та минута Елиаш бе изпуснат от защитниците в синьо при центриране от статично положение, но не успя да отклони точно. Топката премина на около половин метър от гредата, а Боян Йоргачевич се накара сериозно на бранителите пред себе си. Това нямаше ефект, защото при абсолютно идентична ситуация 4 минути по-късно Лукин опита да изтегли за засада, което остави Елиаш отново непокрит и този път бразилецът нямаше как да сбърка – 1:1. Обратът стана факт само още четири минути след това, когато Том качи топката на главата на Иво Иванов и той не остави шанс на Йоргачевич.

Левски успя да отговори с удар на Нар, който се отклони във Венци Христов и, въпреки че Пиргов се заблуди, топката не навести мрежата му.

До края на срещата Левски се опита да натисне и да стигне до изравнително попадение. Такова можеше да падне в последната минута на редовното време, но Пиргов се справи последователно с удари с глава и с десния крак на Венци Христов. Стражът на Берое извади и удар на юношата Галин Ташев във втората минута на добавеното време.

Загубата е втора поредна за Люпко Петрович след завръщането му в Левски и общо трета поредна за „сините“, които завършват сезона трагично и имат по-малко от месец да променят облика си преди завръщането в Европа.