Смъртните резерви на Лудогорец подариха щастлив край на сезона на децата на Ботев

7 Dni Futbol27.05.201610

Ботев Пловдив спечели с 2:1 срещу Лудогорец в първи мач от последният кръг на сезона в „А“ група. Божидар Васев в 18-та минута и Кристиан Димитров в 88-та донесоха успеха, но това, което ще се запомни са съставите на двата отбора, и най-вече този на шампионите от Разград. Георги Дерменджиев заложи едва на двама футболисти, на които разчиташе през сезона – Йордан Минев и Венци Керчев. Минути напоследък трупа и Върджил Мисиджан, но останалите осем в зелено могат да се похвалят с мачове в „Б“ група за втория тим на Лудогорец – Аргилашки, Попадийн, Витиня, Денислав Александров, Олег Димитров, Янаки Смирнов, Цветелин Чунчуков и Александър Василев. За Ботев започнаха Мартин Димитров, капитанът Христов, Златков, Филипов, Лазар Марин, Неделев, Васев, Балтанов, Милев, Кристиан Димитров и Радослав Апостолов.

Логично мачът не предложи нищо особено като качество на играта. В 8-та минута Божидар Васев тресна гредата след меле в наказателното поле на Лудогорец, а разградчани отговориха с пропуск на Мисиджан, който не уцели добре топката, въпреки че вратата пред него бе опразнена. В 18-та минута Неделев получи извеждащ пас от Неделев, който хвана отбраната на гостите неподготвена и хладнокръвно прати кълбото между краката на Аргилашки в мрежата – 1:0 за Ботев.

До края на полувремето играта бе в лежерно темпо и сериозни опасности липсваха. Такава беше и втората част, в която на няколко пъти се наложи на медицинските екипи да влизат на терена заради тежки сблъсъци между футболисти от двата отбора. Най-сериозно пострадаха Радослав Апостолов от Ботев в 75-та минута и Денислав Петров (63) и Олег Димитров (80) от Лудогорец, като и тримата бяха заменени принудително също от юноши на своите клубове.

Освен с тези смени, второто полувреме предложи интересен момент пред вратата на Лудогорец в 62-та минута, при който Милко Георгиев не успя да уцели добре топката и я прати високо над гредата. Прошка обаче нямаше две минути преди края на редовното време, когато Кристиан Димитров вкара дебютния си гол в „А“ група и подпечата успешния край на кампанията за пловдивчани.  В последните секунди Венцислав Керчев отбеляза почетното попадение за Орлите.

Лудогорец завърши сезона с две последователни загуби от Берое и Ботев и с предостатъчните 70 точки, за да е шампион за пети пореден път. Канарчетата ще искат да забравят кампанията, в която остават 7-ми в крайното класиране с 33 точки и ще се надяват да уцелят с летните попълнения в селекцията, за да могат да гонят участие в Европа догодина.