Австрийци набиха ЦСКА в Турция

7 Dni Futbol31.01.201500

ЦСКА падна за сефте по време на контролите от зимната подготовка. Вчера армейците отстъпиха с 1:2 от „Рапид” (Виена) в проверката, която се игра в Турция. Австрийците откриха резултата чрез Алер в началото на мача, но няколко минути преди почивката Милисавлевич изравни. През втората част хърватинът Марин Оршулич и черногорецът Стефан Николич получиха червени картони, а пет минути преди края на двубоя пък Щаркъл вкара втория и победен гол за своя отбор.

Австрийците започнаха по-добре мача и още в 8-ата минута откриха резултата. Играч на „Рапид” проби отдясно и центрира по земя към Алер, който овладя топката и с много хубав изстрел не остави никакви шансове на Дивиш. След попадението играчите на ЦСКА постепенно изнесоха топката в по-предни позиции, но Тони Силва опропасти две отлични възможности за гол. В 14-ата минута армейците получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на около 25 метра от вратата на „Рапид”. Зад топката застана Маркиньос, но изстрелът на бразилеца срещна напречната греда и излезе в аут. По-добрата игра на ЦСКА след гола на „Рапид” даде резултат в 37-ата минута. Тони Силва проби отдясно и центрира в полето към Милисавлевич, а сърбинът с глава възстанови равенството в мача.

В началото на второто полувреме двамата треньори направиха множество смени, а темпото на игра видимо спадна. В 65-ата минута Марин Оршулич получи втори жълт и респективно червен картон заради безсмислено нарушение. На негово място обаче влезе Пламен Крачунов, тъй като преди мача двамата треньори бяха постигнали договорка тимовете им да завършат двубоя с 11 души. Три минути след тази ситуация добър самостоятелен пробив на Венци Василев завърши с опасен шут, който профуча покрай горния десен ъгъл на австрийската врата. В ответната атака играч на „Рапид” също опита шут отдалеч, но Господинов внимаваше и изби в корнер. В 77-ата минута реферът изгони втори футболист на ЦСКА. Стефан Николич влезе изключително грубо в краката на противников футболист, а на негово място в игра се появи юношата Петър Витанов.

Пет минути по-късно армейците пропуснаха отлична възможност да вкарат втори гол. След заучено изпълнение топката стигна до непокрития Иван Стоянов, който я овладя и стреля, но със сетни сили бранител на „Рапид” блокира неговия шут. И когато изглеждаше, че ЦСКА ще отбележи второ попадение, се случи точно обратното. В 85-ата минута шут на Щаркел от 19 метра по земя попадна в мрежата зад Господинов – 1:2 за „Рапид”.

Така ЦСКА записа първа загуба в изиграните до момента четири контроли.