Левски с грандиозна издънка! Славия смълча сините в дебюта на Люпко (СНИМКИ)

7 Dni Futbol22.05.201620

Левски тръгна с грешна стъпка в повторния дебют на Люпко Петрович начело на тима от „Герена“. Сините загубиха с 0:1 при домакинството си на Славия в най-старото столично дерби на „А“ група. Белите определено могат да съжаляват за това, че не спечелиха дори с по-голям резултат, след като удар на младока Калоян Кръстев срещна лявата греда на вратата пазена от Йоргачевич през първата част.

Още в 3-ата минута Нар намери Костадинов пред наказателното поле, халфът стреля без забавяне, но опасният му шут профуча над напречната греда. В 14-та минута сините Венци Христо бе близо да открие резултата, но Марио Кирев спаси изстрела на нападателя. Последва бърза контраатака за Славия, която завърши с пас към Калоян Кръстев, озовал се очи в очи с Йоргачевич, но 17-годишният младок нацели лявата греда на синята врата.

В 29-ата минута Балджийски осъществи опасен пробив през центъра, който завърши с шут от далечна дистанция, но Йоргачевич акробатично улови. Отговориха с шут отблизо на централния бранител Карнер, който излезе в аут.

Втората част започна с натиск на Левски. В 47-ата минута сините получиха право да изпълнят корнер, последва страхотно меле, след което Прохазка стреля силно, но Кирев изби в нов ъглов удар. Само 60 секунди по-късно Венци Христов прониза бялата врата след центриране от корнер и удар с глава, но попадението бе отменено заради спорен фаул в нападение на тарана. След час игра и Ради Цонев опита да прониже Кирев, но изстрелът му от границата на наказателното поле попадна в ръцете на вратаря.

Гостите отговориха с изключително опасна контраатака в 65-ата минута, която като по чудо не завърши с гол. Балджийски напредна и стреля от границата на наказателното поле, но Йоргачевич боксира. Последва добавка на Стоев от 5-6 метра, но стражът на сините отново спаси. Четири минути по-късно Славия отново бе близо до попадение, когато за момент двама играчи в бяло останаха срещу един в синьо, резервата Ивайло Димитров шутира силно, но Йоргачевич за пореден път спаси.

Последните минути минаха под диктовката на Левски, като Джъстин Менголо, Мигел Бедоя и Венци Христов опитваха удари от дистанция, но Марио Кирев беше на мястото си. В крайна сметка попадения левскарите не вкараха.

Те обаче получиха такова в последната минута на мача. Тогава Мартин Станкев намери непокрития Борислав Балджийски пред наказателното поле и юношата на Левски с мощен и плътен шут от там в близкия ъгъл на Йоргачевич не му остави шанс за реакция – 1:0.

Така Славия изкова успеха и запази шансове за четвъртата позиция, след като я заема преди последния кръг. Но тя може и да не дава квота за Лига Европа, ако ЦСКА не спечели Купата на България във вторник.