Берое ликува! Заралии треснаха шампиона Лудогорец и влязоха в Европа през парадния вход

7 Dni Futbol22.05.201600

Берое си гарантира виза за Европа! Заралии се наложиха с 2:0 при гостуването си на шампиона Лудогорец и по този начин тимът от Стара Загора предсрочно си осигури участие в предварителните кръгове на Лига Европа. Разградчани пък определено не мислеха за този мач, а за предстоящото след минути награждаване.

Първото попадение отбеляза Ахмед в 12-ата минута, след като бе изведен сам срещу вратаря. В 35-ата минута Берое поведе с 2:0. Гола реализира Венцислав Василев в 35-ата минута. Защитникът забоде неспасяемо топката с глава, след центриране на Станислав Костов.

В 29-ата минута Брайън Ангуло изведе Янаки Смирнов сам срещу вратаря, но младият играч стреля над напречната греда.

В 55-ата минута главният рефер Ивайло Стоянов сътвори гаф, който с помощта на Витиня бързо оправи. Футболистът на „орлите“ изрита Том и съдията му вдигна жълт и след това червен картон. Витиня обясни на Стоянов, че това му е първо официално предупрежнение. Арбитърът каза на бека на „зелените“ да се обърне, за да му види номера и след като го направи, го остави на терена. В 59-ата минута Георги Божилов пропусна сам срещу вратаря. Нападателят стреля слабо и Георги Аргилашки спаси. До края на срещата опасни положения почти липсваха и срещата закономерно завърши с категорична победа за Берое.