Елиаш и Иса сложиха короната на зеления юбилей пред 10 хиляди

7 Dni Futbol17.05.201620

10 хиляди зрители на стадион „Берое“ изгледаха победата на вековния старозагорски тим над сръбския Партизан с 2:0. Попаденията реализираха любимецът на публиката Елиаш и нападателят Исмаил Иса.

Берое игра с огромно настроение и видимо се забавляваше на терена, стремейки се да достави удоволствие и на феновете си. Шоуто по трибуните също бе на ниво. Огромни транспаранти, факлеади и красива хореография радваха окото под Аязмото. Атмосферата помогна много на тима на Берое, чийто наставници бяха легендите на клуба Петко Петков и Евгени Янчовски. Двамата се бяха подготвили добре за срещата с Гробарите, въпреки приятелския характер и това си пролича още в началните минути. Заралии бяха по-активният състaв, но все пак им се наложи да почакат доста за първия гол в срещата. Той падна едва в 42-та минута и бе дело на Елиаш, който се възползва от неразбирателство в отбраната на сърбите и от близо вкара за 1:0.

Второто полувреме играчите на Партизан заиграха по-активно, а в редиците им се отличаваха Иван Бандаловски и Валери Божинов. Голаджията не получи чиста възможност да се разпише едва в 64-та минута, засичайки с шпагат топката, но вратарят Пиргов показа завиден рефлекс и спаси.

В 73-та минута Исмаил Иса вкара втори гол за Берое, за да сложи короната на 100-годишния юбилей на старозагорци.

За Берое остават два мача в първенството и мечтата 101-та година да даде трофейно начало на вторият век в историята на клуба.