Лудогорец мачка по шампионски! Разградчани писаха петица на устремилия се към Европа Славия

7 Dni Futbol16.05.201600

Шампионът Лудогорец продължава с наказателната си акция в „А“ група. Тимът на Георги Дерменджиев разби като гост Славия с 5:о и по този начин узакони 5-ия си пореден трофей независимо от жалбата на Левски за отнетите 7 точки.

Първият гол в двубоя дойде още в 8-ата минута, когато халфът Янис Карабельов загуби топката в центъра на терена, а от това се възползва Жуниор Кишада, който вкара своя трети гол в „А“ група този сезон. В 20-ата минута головата машина на „орлите“ Кешеру направи резултата 0:2. В продължението на първата част Вандерсон вкара трети гол във вратата на „белите“. В 57-ата минута Кишада направи резултата 0:4. Малко по-късно Джонатан Кафу вкара пети гол в срещата.

В 8-ата минута Клаудиу Кешеру отне топката от национала Янис Карабельов и подаде на Кишада, който навлезе в наказателното поле и вкара кълбото в близкия ъгъл на Георги Петков. Четири минути по-късно и Кешеру имаше възможност да се разпише. Вандерсон подаде към румънеца, който нацели гредата и пропусна да се доближи до лидера при голмайсторите – Мартин Камбуров. Въпреки това, в 20-ата минута румънският нападател се оказа най-съобразителен в наказателното поле и прати топката за втори път във вратата на домакините. Това е неговият 15-ти гол през този сезон.

Малко след попадението Тарханов направи и първата си смяна. Грешникът за първия гол Карабельов напусна, за да се появи друг юноша на столичани – Владимир Семерджиев.

В 27-ата минута Лудогорец бе близо и до класически резултат. Бразилецът Кафу се опита да прехвърли Петков, но опитът му се оказа слаб и резултатът се запази 2:0 в полза на „орлите“. Малко преди края на първата част се стигна и до най-доброто положение за Славия. Ивайло Димитров получи пас от Георги Йомов в наказателното поле и веднага чукна към Балджийски, който стреля много силно, но резервният вратар Георги Аргилашки се намеси отлично и запази аванса на гостите.

В продължението на първата част бразилеца Вандерсон направи резултата 3:0. Крилото вкарва в трети пореден мач. Преди това се разписа при успеха с 4:1 над Пирин и при загубата от Локомотив (Пловдив) с 2:1.

В началните минути на втората част най-добрият на терена за столичани Георги Йомов навлезе в наказателното поле и стреля силно, но Аргилашки улови. В 57-ата минута „орлите“ стигнаха и до четвърти гол. Жуниор Кишада получи топката в центъра на терена, напредна неубезпокояван и отправи мощен удар, който препарира капитанът на домакините за четвърти път. В 69-ата минута падна още един гол. Разградчани проведоха бърза контра, Кишада пусна към Кафу, който навлезе в наказателното поле и шутира. Топката мина през ръцете на Петков и се озова за пети пъв в мрежата му.