Едно на мъка стигна на Стойчо и Левски за щастливо сбогуване

7 Dni Futbol15.05.201640

Левски победи с минималното 1:0 Пирин в Благоевград и изпрати с три точки Стойчо Стоев, който за последно води тима днес. Единственото попадение в срещата реализира централният защитник Александър Александров в добавеното време на първата част. Попадението дойде след статично положение, фаулът за което бе изключително спорен.

В 3-та минута по трибуните настана кратък хаос, с който органите на реда успяха да се справят.  Това беше и най-интересното събитие на терена до 30-та минута, въпреки че Левски владееше повече топката. „Сините“ постепенно затягаха обръча, но без да застрашат сериозно вратата на Красимир Костов. Доста активен беше Мигел Бедоя, който опита няколко извеждащи подавания, с които бранителите и Костов успяха да се справят. В 35-та минута и на Боян Йоргачевич се наложи да показва, че внимава в играта, пресичайки подаване към Маркиньос.

В 41-та Божидар Краев пропусна най-чистата възможност до момента. Младокът стреля високо над вратата след извеждащо подаване на Бедоя. Испанецът центрира в продължението на първата част от пряк свободен удар вляво от вратата. Костов първоначално се справи и изби, но включилият се Александър Александров с глава прати топката в мрежата за първия си гол с екипа на Левски.

Фаулът, който стана причина за цялата ситуация, бе изключително спорен и останах сериозни съмнения, че Венцислав Христов е симулирал. Той се строполи на границата на наказателното поле, след като Костов излезе да догонва топката, която не успя да улови в опита си да пресече подаване към Франсис Нар.

Съдиите имаха още едно дискусионно решение само три минути след началото на втората част. Сашо Александров, който вече имаше един жълт картон, фаулира грубо Венци Бенгюзов, но реферът Вихрен Манев реши да го пожали и не му извади втори картон.

В 51-та минута Пирин организира добра атака, която доведе до неразбирателство в синята защита. Дюлгеров обаче се забави и не успя да стигне до топката, за да я прати в мрежата. 15 минути след това Божидар Краев можеше да вкара втори гол и да успокои мача за Левски, но от удобна позиция стреля прекалено слабо и в обсега на Костов.

В 73-та минута Боян Йоргачевич не успя да овладее топката и даде най-добрият шанс за изравняване на Пирин до момента. Роман Прохазка обаче реагира светкавично и не позволи на Мартин Тошев да стигне до кълбото. 120 секунди по-късно нападателят на орлетата с глава стреля покрай вратата.

В 79-та резервата Бурабия напредна добре през половината на Пирин, но не успя да вземе правилното решение дали да стреля или да центрира и в крайна сметка Левски пропиля нова добра възможност. Пирин отговори с далечен удар на Маркиньос, с който Йоргачевич се справи без проблеми.

С изтичането на редовното време голмайсторът Александър Александров получи втори жълт картон и остави съотборниците си да треперят в петминутното продължение. Още в първата минута от него на Боян Йоргачевич се наложи да прави серия от спасявания, за да спаси трите точки за своя отбор.

В следващия си мач срещу Славия Левски ще бъде воден от новия треньор Люпко Петрович, който ще бъде представен във вторник. Пирин, който може да съжалява, че не стигна до точката,  пък ще гостува на прекия си съперник за оцеляване в елита Монтана.