Лудогорец обърна втория в Хърватска, Безяк показа, че е жив

7 Dni Futbol28.01.201500

Шампионът на България – Лудогорец надделя над хърватския Риека във втората си проверка на испанска земя.

Възпитаниците на Георги Дерменджиев бяха по-добрият тим на терена, показаха непримиримия си характер и в крайна сметка се наложиха с 2:1, след като губеха в резултата.

Весович откри след около половин час игра, но с попадения на Моци в края на първата част и на Безяк малко след почивката „орлите“ стигнаха до пълния обрат в мача.

Разградчани започнаха с голяма част от титулярите си за първи път по време на зимните си проверки през тази година. До този момент Дерменджиев залагаше на два състава, които играеха по едно полувреме.

След поражението от Унион (Берлин) в предишния мач обаче, наставникът на лудогорци може би търсеше победа за самочувствие срещу Риека. Така се и получи.

Лудогорец: Стоянов (46-Чворович), Кайсара (83-Петров), Моци (70-Александров), Барт (46-Терзиев), Минев (46-Витиня), Дяков (65-Анисе), Златински (46-Ешпиньо), Марселиньо (73-Ернандес), Мисиджан (46-М.Александров), Абало (63-Вандерсон), Кишада (46-Безяк)