Левски с първи ялов мач при Стойчо

7 Dni Futbol28.01.201500

Левски не успя да преодолее втория в молдовското първенство Милсами и контролата завърши 0:0. Дузпа и незачетен гол, както и много пропуснати положения, спряха „сините“ за победата в тази проверка.

Това бе третата контрола на „сините“ по време на лагера в Турция.

Каращият проби в Левски Осван Джалоу започна от първата минута в състава на Стойчо Стоев.

Още в 12-ата минута „сините“ получиха правото да изпълнят дузпа, след като Джалоу бе съборен от вратаря на молдовците в пеналта. Мигел Бедояа изпълни 11-метровия удар, но слабо и вратарят спаси.

Българите продължиха да диктуват играта и да създават по-опасните положения, но безуспешно.

Второто полувреме протече по подобен начин. Левски изпълни серия от преки свободни удари пред вратата на Милсами, но нямаше точност в тях.

В 60-ата минута Левски изпрати топката в мрежата на молдовците, след като силен изстрел на Домовчийски бе избит от вратаря, а Джалоу довкара топката от позиция офсайд.

Тимът на Стойчмо Стоев продължи да натиска, но въпреки многократните опити да бъде превзета вратата на Милсами, до гол не се стигна и мачът приключи 0:0.

ЛЕВСКИ: Пламен Илиев, Емил Нину /55-Александров/, Аймен Белаид, Борислав Стойчев, Роман Прохазка, Стефан Велев, Мигел Бедоя /77-Краев/, Наджиб Амари /55-Гаджев/, Луис Педро , Божидар Краев /55-Домовчийски/, Джалоу /81-Б. Цонев/

МИЛСАМИ: 21. Георги Банчеш, 3. Корнел Гетси, 6. Ови Мндей Шедрак, 2. Адаил Рахаили, 4. Ернао Абродан, 9. Александър Антонюк, 14. Карло Белак, 20. Андрей Кожукар, 8. Артур Патраш, 22. Гоерги Андроник,  25. Кристиян Бут