Камбуров и Бадема дърпат Локо (Пловдив) към Европа

7 Dni Futbol14.05.201600

Локомотив (Пловдив) постигна изключително важен успех над Монтана с 2:0 в мач от 34-ия кръг на „А“ група. В главно действащо лице отново се превърна Мартин Камбуров, който отбеляза своя 17-ти гол за сезона в 20-ата минута, когато матира вратаря на гостите. В 81-ата минута Емил Гъргоров сложи край на спора, като оформи крайния резултат.

В 15-ата минута дойде и първата възможност в мача за Локо (Пловдив), като халфът Мартин Райнов получи перфектен пас от Емил Гъргоров, но бившият халф на Локо (ГО) стреля силно покрай вратата. Резултатът бе открит в 20-ата минута. Звездата на „черно-белите“ развинти Асен Георгиев и вкара за 1:0 във вратата на Ивайло Василев.

Няколко минути по-късно и Емил Гъргоров опита късмета си, но кълбото мина покрай вратата на Монтана. Първата по-интересна ситуация за гостите дойде в 33-ата минута, когато Иван Стоянов проби през центъра на терена и стреля, но Харуби спаси вратата си. В 41-ата минута Димитър Велковски също пробва късмета си, но стреля слабо, като младежът продължава да търси първия си гол в „А“ група.

Секунди преди края на първата част играчите на Локомотив пропуснаха да вкарат втори гол в мача. Иван Коконов бе близо до това да си отбележи автогол, като топката се отби в гредата, а при добавката Иван Иванов направи сериозен пропуск. Бившият играч на Базел стреля силно, но топката мина високо над горната греда.

В 47-ата минута Монтана направи добра контра, Петър Атанасов намери страхотно Атанас Илиев, но вторият пое лошо топката и не успя да се възползва от ситуацията, която се отвори. Десет минути по-късно Райнов нацели горната греда след удар от далечна дистанция. В 61-ата минута Гъргоров получи перфектен пас от Ванчо Траянов в наказателното поле, но 35-годишният футболист пропусна да вкара третия си гол за този сезон. В 71-ата минута юношата на Локомотив (София) – Велковски беше доста близо до гола, но Василев се намеси перфектно.

В 81-ата минута Емил Гъргоров се възползва от грешка в наказателното поле на монтанци и отблизо прати топката за 2:0 в мрежата на стража на Монтана.

Великолепната форма на Локомотив (Пловдив) в последните седмици значително увеличи шансовете на тима да се пребори за участие в евротурнирите. „Смърфовете“ са в серия от три поредни победи, включително обрат от 0:2 до 3:2 срещу Левски на „Георги Аспарухов“.

Гостите са на дъното в таблицата, но преди седмица записаха драматичен успех срещу Черно море в последната минута и съкратиха изоставането си от Пирин (Благоевград) само на 2 точки.

Авторът на победния гол на „Герена“ Бирсент Карагерен е наказан за Локо (Пловдив), а травма измъчва португалския халф Пауло Телеш. „Железничарите“ отново ще разчитат в предни позиции на опита и класата на Мартин Камбуров и Емил Гъргоров, а двамата ще трябва да получат помощ по фланговете от Дани Кики и Димитър Велковски.

Монтана има доста кадрови проблеми и наставникът Емил Велев не можа да събере група от 18 футболисти за визитата на „Лаута“. Най-сериозно ще се усети отсъствието на халфа Станислав Генчев и голмайстора Сергей Георгиев, които са наказани. В стартовия състав обаче се завръща защитникът Асен Георгиев.