Курьор разпра децата на Ботев в последния си мач на „Тича“

7 Dni Futbol14.05.201620

Черно море постигна победа в последното си домакинство за сезона. „Моряците“ се наложиха с 3:0 над Ботев на „Тича“ в мач от 34-ия кръг на „А“ група. Точни за победителите бяха Бакари през първата част и Георги Илиев и Матиас Курьор през втората.

Домакините започнаха по-активно срещата и можеха да открият резултата още в 4-ата минута. Бакари получи пас отляво и без да се бави шутира, но топката срещна напречната греда на вратата на Голас. Последва добра възможност за Ботев, но Божидар Васев не успя да преодолее Георги Китанов.

В средата на първото полувреме „моряците“ поведоха в резултата. Бакари засече с глава центриране на Георги Илиев от фаул и реализира. До края на полувремето не паднаха повече попадение и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 в полза на варненци.

В началото на второто полувреме Ботев бе близо до изравнителен гол, но след удар на Серкан Юсен топката мина на сантиметри от вратата на Китанов. Девет минути по-късно Черно море нанесе своя втори удар. Клок намери Георги Илиев в противниковото наказателно поле, капитанът на „моряците“ финтира Йордан Христов и с техничен удар не остави шансове на Голас.

Десет минути след попадението Божидар Васев имаше възможност да намали резултата, но стреля неточно от изгодна позиция и топката излезе в аут.

Две минути преди края на редовните 90, Матиас Курьор открадна една топка от Филип Филипов на центъра, напредна и прехвърли излезлия да го пресрещне вратар Виктор Голас, оформяйки крайния резултата с последния си гол за „моряците“ мач на „Тича“. Както е известно, играчът от Мартиника напуска „моряците“ през лятото.