Преди 16 години кръвта вкара Гонзо в историята! Великият кървав гол даде началото на легендата

7 Dni Futbol13.05.201642

Датата е 13 май 2000 година. Левски и ЦСКА играят при 0:0 на стадион „Георги Аспарухов“. „Сините“ имат аванс от две точки пред вечния съперник, който се нуждае от победата, за да измести домакините от върха в „А“ група. Успех за Левски гарантира първа титла за тима от 4 години насам. „Сините“ искат да станат шампиони с цената на всичко, а Георги Иванов води легиона към победата. Гонзо играе цяло второ полувреме с превързана глава след сблъсък с Галин Иванов за една висока топка. Кръвта обаче не плаши деветка, а го вкарва в историята с Кървавия гол.

В 91-та минута Левски получава пряк свободен удар отдясно на атаката си. Зад топката застава Димитър Телкийски, който центрира фалцово и праща кълбото на превързаната глава на Гонзо. За Иванов няма нищо трудно да я прати в мрежата и да влезе в историята на съперничеството между Левски и ЦСКА завинаги. Кървавият гол носи титлата на Левски, а Георги Иванов вече е митологизиран в съзнанията на левскарите.