Шампионско забавление в Разград! Лудогорец празнува петата с четири гола

7 Dni Futbol11.05.201640

Лудогорец отпразнува подобаващо петата си поредна шампионска титла в „А“ група. Орлите разковаха с 4:1 Пирин в Разград, а три от попаденията вкараха румънците в състава Препелица, Кешеру и Моци. Последният гол бе дело на Вандерсон. На вратата на шампионите пък бе Георги Аргилашки, който замени страдащия от разтежение на коленната връзка Владо Стоянов.

Още в 3-та минута завърналият се след контузия Мисиджан стреля покрай вратата. В 9-та Пирин отговори с неточен удар с глава на Бенгюзов, който бе изпуснат от отбраната пред Аргилашки. Това, което всички очакваха се случи в 12-та минута, а голмайстор бе Андрей Препелица. Той довкара топката след силен удар на Дяков и неубедителна намеса на Костов.

10 минути по-късно Kлаудиу Кешеру прекъсна головата си суша с с кинжален изстрел след подаване на Мисиджан. Последният румънец в тима – Козмин Моци, направи 3:0 с глава в 32-та минута. 5 минути преди това Костов се намеси вещо при силен удар на Кешеру, но нямаше какво да направи при близкото изпълнение на Моци.

Минута преди края на редовното време Вандерсон вкара гола на вечерта. Бразилецът оплете топката в мрежата след красиво фалцово изпълнение от над 30 метра – 4:0 на полувремето, а Лудогорец не спря да се забавлява.

Пирин се отчете с два удара в 38-та и 42-та минути, дело на Тасев и Благов, които Аргилашки без особени усилия отрази.

През второто полувреме положенията липсваха. Пирин можеше да върне един гол чрез Даниел Генов, който в 72-та минута стреля чудесно от пряк свободен удар, но топката прелетя на сантиметри над гредата. 4 минути по-късно Аргилашки се справи с фалцов изстрел на Бенгюзов, който без малко да го излъже.

По-активната игра на Орлетата през втората част все пак им донесе заслужено попадение в 82-та минута. Генов напредна на скорост, излъга защитник и с фалцов удар матира Аргилашки за 1:4.

До края на първенството остават 3 кръга, а преднината на Лудогорец пред Левски е 14 точки. Дори 7 пункта да бъдат върнати в актива на „сините“ от КАС, не се вижда как разградчани ще сбъркат фатално в някой от мачовете си, какво остава пък и в трите, за да има сензационен шампион в „А“ група. Петата поредна титла затвърждава разградската хегемония, която следващия сезон отново всички ще се опитат да нарушат.

За Пирин остават домакинство на Левски, гостуване на прекия конкурент за оцеляване Монтана и визита в Пловдив на Локомотив. Преднината на орлетата пред монтанци вече е само 2 точки.