Първо Тракия, после Европа! Национал разплака Ботев след вратарски гаф

7 Dni Futbol11.05.201600

Берое завладя Тракия в деня, в който Ботев Пд трябваше да поеме по нов път с официалното влизане на Румен Чандъров и Георги Самуилов в клуба. Канарчетата обаче допуснаха поражение с 0:1 след гол в 83-та минута на Атанас Зехиров, за който може да бъде винен вратарят Виктор Голас.

Двата отбора си размениха по няколко бързи атаки до 20-та минута, но без да застрашат сериозно противниковите вратари. В 25-та минута Спас Делев центрира от пряк свободен удар, а в наказателното поле Веселин Пенев засече кълбото, което обаче се отби в лявата греда на Голас. Ситуацията стресна канарчетата и следващото положение в мача бе за тях. В 31-та минута Наско Милев и Божидар Васев комбинираха добре, за да стигне топката до Лазар Марин в наказателното поле, но той се забави прекалено много и Макенджиев се справи с удара му. 4 минути преди това Ботев имаше сериозни претенции за дузпа за нарушение на Елиаш срещу Васев, но реферите подминаха ситуацията.

В 35-та Берое отговори с още по-фрапантен пропуск от този на Марин . Голас излезе неразчетено да пресреща Исмаил Иса, който подаде към Джоман. Халфът стреля към опразнената врата, но Радослав Терзиев се беше ориентирал своевременно и изби пред голлинията. 3 минути по-късно на Макенджиев се наложи да се намесва след удар с глава на Марин.

В 48-та минута Филип Филипов стана поредният играч, засуетил се в наказателното поле на съперника и от удобна позиция, от която можеше и да стреля, и да подава, топката му бе избита. В 50-та капитанът на Берое Иво Иванов отправи силен изстрел по тревата, който премина на сантиметри встрани.

Последваха спокойни минути пред двете врати, а нарушенията изобилстваха. В 66-та минута Спас Делев бе заменен принудително, след като почувства болки в крака. Тодор Неделев също се нуждаеше от медицинска помощ 15 минути преди края и не можа да продължи срещата, а травмата в коляното му изправи на нокти треньорския щаб.

Развръзката в срещата дойде 7 минути преди края. Атанас Зехиров, който се появи като резерва, засече ниско центриране на Станислав Костов отдясно, което Голас не успя да парира – 1:0 за Берое.

За възпитаниците на Николай Костов това е седми пореден мач, в който не познават вкуса на победата. Трите точки пък увеличиха преднината на Берое на третото място в класирането пред Славия на 4 точки. „Белите“ почиват в този кръг на първенството.