Куриозът на сезона беляза 28-та победа на ЦСКА във „В“ група! „Червените“ минаха кота 130

7 Dni Futbol11.05.201610

ЦСКА взе 28-та си победа в Югозападната „В“ група. „Червените“ спечелиха с класическото 3:0 гостуването си на Пирин Гоце Делчев и вече имат 85 точки на върха в класирането. Те загубиха две точки преди 2 седмици, когато направиха 2:2 със Сливнишки герой на Националния стадион „Васил Левски“. На момчетата на Христо Янев им остават 14 дни до финала за купата на България срещу Монтана, в който могат да запишат имената си със златни букви в историята на футбола ни. Янев обаче има върху какво да помисли в дефанзивен план, защото играчите на Пирин пропиляха няколко чисти положения пред Господинов.

Защитата на ЦСКА се пропука на два пъти до 15-та минута. В 10-та Георги Калайджиев финтира играч в червено и останал сам срещу вратаря стреля високо над гредата. В 13-та той центрира към Мехремски, който с глава уцели бранител на столичани в тялото и това позволи на Господинов да улови спокойно топката.

Пропуските пред вратата им постреснаха „червените“ и в 17-та минута Самир Аясс откри резултата. Дребничкият халф се разписа с глава след центриране на капитана Галчев. Момчил Цветанов можеше да реши всичко в следващата атака, но не уцели вратата. В 28-та минута Чико центрира към Галчев на задната греда, а той с глава насочи към вратата. Там стражът на Пирин Шоколарев спаси, но топката се върна във футболист на ЦСКА, който стреля отново, а кълбото се отклони в крака на Самокишев и навести мрежата за втори път.

В началните минути на второто полувреме Господинов показа невероятен рефлекс, избивайки насочената под гредата топка. Изстрелът от фаул бе дело на Калайджиев. Пирин намираше сили да се съпротивлява на ЦСКА, но в 59-та минута Мехмерски игра с ръка в наказателното поле и реферът отсъди дузпа за „червените“. Хазуров я превърна в трети гол и така всичко в мача беше ясно. За ЦСКА това беше 131-вият гол през сезона във „В“ група.

Две минути по-късно отбраната на „червените“ се пропука отново и пак Господинов беше последна преграда пред нападателите на Пирин. Този път Джамджиев се провали сам срещу вратаря на ЦСКА.

Четвърт час преди края се получи големият куриоз на сезона. Адемов изпълни тъч, мятайки топката към вратаря Шоколарев, който обаче се подхлъзна и тя влезе във вратата за четвърти път. За щастие на Пирин голът нямаше как да бъде зачетен по правилата на играта, според които в такава ситуация се отсъжда корнер за съперника.