Уникална драма! Монтана показа характер, тимът на Кокала пречупи Черно море в края

7 Dni Futbol10.05.201630

Монтана успя да изкове много ценна победа с 3:2 при домакинството си на Черно море. Тимът на Емил Велев, който в края на месеца ще се изправи срещу ЦСКА във финала на турнира за Купата на България, на два пъти повеждаше в резултата, но моряците показваха дух и изравняваха. Точни за домакините бяха Иван Коконов (28), Иван Стоянов (53) и Атанас Илиев (90). За гостите реализираха Симеон Райков (30) и Матиас Курьор (82д.). По този начин Монтана се доближи на две точки от предпоследния в класирането и ще има възможност да се измъкне от дъното, тъй като приема Пирин.

Първото попадение реализира Иван Коконов в 28-ата минута, който се разписа отблизо след красиви комбинация и асистенция на Сергей Георгиев. Две минути по-късно Симеон Райков изравни. Тодор Паланков изведе своя съотборник, който с удар от въздуха, опъна мрежата.

В 53-ата минута Иван Стоянов изведе своя тим напред. Минчев изведе Коконов, който отправи изстрел по земя и вратарят Георги Китанов изби. При добавката Стоянов не сбърка и с плътен удар направи 2:1. В 82-ата минута „моряците“ изравниха от несъществуваща дузпа, която Кабаков само видя, въпреки че Георги Ангелов влезе чисто на Пламен Николов. Точен от бялата точка бе Курьор – 2:2.

В даденото продължение юношата на Черно море Атанас Илиев оформи крайното – 3:2, след груба грешка на Марк Клок.