Очи пълни, ръце празни за Лудогорец! Локо Пд сътвори велик мач и отложи празненствата на орлите

7 Dni Futbol07.05.201610

Локомотив Пловдив остави Лудогорец с празни ръце в мача, който трябваше да е триумфален за разградчани този сезон. Смърфовете спечелиха с 2:1 на „Лаута“ и орлите ще трябва да чакат до следващия си мач на 11 май срещу Пирин, за да получат нов шанс да спечелят 5-та си титла.

Домакините откриха по доста странен начин в 25-та минута. Мартин Камбуров стреля от пряк свободен удар, а кълбото се отклони от навелия се Иван Иванов и стана невъзможно за спасяване от Владо Стоянов. Голът бе записан на името на Камбуров.

Две минути преди гола Кафу уцели нарочно с топката Велковски и получи жълт картон, а в 30-та се строполи в наказателното поле на Локо с претенции за дузпа. Реферът Драгомир Драганов не се хвана на симулацията и заслужено изгони бразилеца с втори жълт картон.

В 33-та минута положението на Лудогорец стана още по-тежко, след като Емил Гъргоров заши безпощадно топката с удар от въздуха в долния десен ъгъл на Стоянов.

С два изключителни пропуска през първото полувреме се отчете Клаудиу Кешеру. В първия случай стреля право в тялото на вратаря Витанов от 10-на метра, а при втория от още по-близка дистанция и фронтално срещу вратата прати топката високо над гредата.

През второто полувреме оборотите останаха високи и двата отбора създадоха доста положения пред съперниковите врати. Най-добрите шансове за Лудогорец пропиляха Минев и Вандерсон между 60-та и 70-та минута. В продължението бразилецът все пак върна един гол за разградчани и се наложи на „черно-белите“ да преживят инфарктни последни минути. Все пак Локо шокира шампиона от последните 4 години и и загатна, че догодина ще бъде много сериозен фактор в „А“ група.