Велики 33 минути за Локо Пд! Смърфовете мачкат мечтата на Лудогорец

7 Dni Futbol07.05.201600

Локомотив Пловдив изигра велики 33 първи минути срещу Лудогорец. Черно-белите водят с 2:0 в края на първото полувреме, а и са с човек повече след изключително глупав червен картон на Джонатан Кафу.

Домакините откриха по доста странен начин в 25-та минута. Мартин Камбуров стреля от пряк свободен удар, а кълбото се отклони от навелия се Иван Иванов и стана невъзможно за спасяване от Владо Стоянов. Голът бе записан на името на Камбуров.

Две минути преди гола Кафу уцели нарочно с топката Велковски и получи жълт картон, а в 30-та се строполи в наказателното поле на Локо с претенции за дузпа. Реферът Драгомир Драганов не се хвана на симулацията и заслужено изгони бразилеца с втори жълт картон.

В 33-та минута положението на Лудогорец стана още по-тежко, след като Емил Гъргоров заши безпощадно топката с удар от въздуха в долния десен ъгъл на Стоянов.

С два изключителни пропуска през първото полувреме се отчете Клаудиу Кешеру. В първия случай стреля право в тялото на вратаря Витанов от 10-на метра, а при втория от още по-близка дистанция и фронтално срещу вратата прати топката високо над гредата.

Ако загубят срещата, разградчани ще трябва чакат следващия кръг и домакинството си на Пирин, за да опитат отново да спечелят шампионската титла за пети пореден път.