„Белият“ Роналдо поведе детската градина през Ботев към Европа

7 Dni Futbol07.05.201650

Борислав Балджийски се превръща в големият лидер на Славия след четвъртия си пореден гол за „белите“. Той донесе победата с 1:0 над Ботев Пловдив в „Овча купел“ и доближи тима на една точка от третия Берое. Ботев пък записа пета поредна загуба от „белите“.

Пловдивчани създадоха първата интересна ситуация в 13-та минута, когато Божидар Васев с атрактивна задна ножица прати топката на около половин метър встрани. В последната минута на полувремето изпълнението се повтори, като Васев този път намери очертанията на вратата, но Петков улови. Нападателят пък беше в положение на засада. Това беше и всичко интересно през първата част. През второто полувреме играта се оживи и двата отбора започнаха по-активни нападателни действия, разменяйки си по един неточен далечен удар. Димитър Пиргов изпусна най-чистото положение за Славия след центриране от корнер, когато стреля с глава, но Голас изби.

В 75-та минута Борислав Балджийски се оказа на точното място и реализира единственото попадение в срещата. Пас от дълбочина затрудни Даниел Златков, който опита да изчисти, но побутване в гръб от Калоян Кръстев наруши баланса му, а и Голас не се ориентира добре. Топката попадна в Балджийски, който след финт я  изпрати в мрежата през краката на вратаря. Седмицата на „белите“ отново отпразнува гола в стил Кристиано Роналдо. Малко преди попадението пък Златков можеше да си отбележи и автогол, засичайки с плонж  ниско топката, но Голас я закова на голлинията.

До края на мача Ботев натисна и опита да потърси изравняването, но без да създаде нищо кой знае какво пред Петков.

За Александър Тарханов това беше първа домакинска победа начело на Славия, а младоците в състава вече могат спокойно да мечтаят за участие в Лига Европа през лятото.