Левски засили Кокала и Монтана към „Б“ група! Два големи пропуска и две греди попречиха за разгром

7 Dni Futbol06.05.201620

Левски спечели с 1:0 гостуването си на Монтана и вече е на 9 точки пред третия Берое, но изостава на 11 от Лудогорец, който утре дори при равенство с Локо Пд ще стане шампион. „Сините“ можеха да победят с далеч по-изразителен резултат днес на „Огоста“, но на два пъти гредите и по един пропуск на нападателите Венцислав Христов и Бабатунде Адениджи им попречиха да запишат разгромен успех. Монтана не изигра лош мач, но не успя да се възползва и от малкото възможности, които имаше пред вратата на Боян Йоргачевич.

Oще в 4-та минута Венци Христов можеше да открие резултата, когато стреля от движение от 14-15 метра, но топката срещна дясната греда на Христо Иванов. В 16-та Роман Прохазка изведе Краев в наказателното поле, но младокът не успя да отправи хубав удар и вратарят на Монтана се справи без проблеми. В следващата минута и напречната греда помогна на домакините след мощен удар на Прохазка от над 25 метра. Монтанци отговориха с точен, но слаб изстрел на Сергей Георгиев право в ръцете на Йоргачевич.

В следващите минути играта се поуспокои, като Левски владееше инициативата, но без да създава опасности пред Христо Иванов. Вместо това в 40-та минута можеше да се стигне до гол във вратата на „сините“. Сашо Александров не се ориентира добре при центриране и кълбото се отклони от него, но Йоргачевич внимаваше и улови.

В 51-та минута Левски най-сетне поведе в резултата. Точен беше Мигел Бедоя, а попадението падна и с доза късмет. Краев проби отляво и от аутлинията извади към купа от футболисти около малкия пеналт. Там Станислав Генчев не се ориентира правилно и върна кълбото в краката на младока, който опита да го спре, но намиращият се наблизо Бедоя реагира светкавично и прониза вратата на Монтана – 1:0 за Левски.

„Сините“  търсеха и втори гол, а Венци Христов се отчете с голям пропуск в 65-та минута. Прохазка проби отдясно и пусна по тревата към нападателя, но той бе крачка по-напред от необходимото и с петата си извади топката в аут.

Георги Костадинов имаше проблем с опазването на Иван Стоянов в 67-та минута и го задържа за фланелката в наказателното поле, но сигнал за дузпа не последва, въпреки протестите на домакините. След тази ситуация Монтана сякаш се върна в мача и започна да търси изравняването. Атаките към вратата на Левски зачестиха, но отбраната на „сините“, които днес играха в бяло, се справяше всеки път.

В 81-та минута Тунде Адениджи, който замени Венци Христов в 76-та минута, пропусна идеална възможност да вкара първия си гол за Левски. Нападателят получи пас през защитата и напредна с двама бранители на гърба, успявайки да финтира и вратаря Христо Иванов. Така обаче си затвори ъгъла за удар, а и топката му избяга на аутлинията, от където нигериецът не успя да я изпрати към вратата. В 87-та минута стражът на Монтана бе на мястото си и при удар на Прохазка от наказателното поле.

Поражението остави монтанци на последното място в „А“ група, на 5 точки зад 8-мия Пирин. До края на първенството има 4 кръга.