Ужасен старт на новия век в историята на Берое! Черно море удави заралии за ЧРД

7 Dni Futbol06.05.201620

Новият век в историята на Берое започна по най-лошият възможен начин. Заралии загубиха с 0:1 гостуването си на Черно море, което се игра на изключително лошия терена на стадион „Тича“ във Варна. Игрището бе потънало в кал и вода, което на практика превърна срещата в кална борба, от която домакините излязоха краен победител. За това спомогна и обилният дъжд, който се изсипа по време на срещата.

В 10-та минута Берое имаше претенции за игра с ръка на Пламен Николов в наказателното след удар на Спас Делев, но сигнал не последва. В 12-та Георги Китанов препъна изскачащия срещу него Делев, но и този път дузпа нямаше. Между двете ситуации Михаил Венков изби топката пред погледа на Исмаил Иса, който беше застанал на голлинията.

В 21-та минута Черно море откри при първата си ситуация пред вратата на Берое. Точен беше Георги Илиев след разбъркване в наказателното поле, при което топката на два три пъти не беше добре изчистена от отбраната на Берое. В 29-та именникът намери по чудесен начин Владислав Романов, който от въздуха стреля, но Макенджиев се намеси. На метри от голлинията чакаше съотборник на Романов, но крилото предпочете сам да завърши.

През второто полувреме над Варна дъждът се засили, което направи условията за игра още по-тежки. Нивото на футбола спадна още повече и двата отбора разчитаха повече на центрирания, отколкото на изграждането на стойностни атаки. Респективно това не доведе до нищо опасно пред двамата вратари.

Атанас Зехиров покачи напрежението със спорен пас назад към Макенджиев, но стражът се справи. Китанов също се намеси добре при удар на Делев от пряк свободен удар в 71-та минута.