Юношите на Литекс разплакаха Левски, сините пак останаха с калъфката

7 Dni Futbol04.05.201600

Отборът на Литекс ще играе във втора поредна година в Младежката лига на Европа до 19 година – разширеният формат на Шампионската лига U19. Талантите от Ловеч победиха изключително драматично във финала за Купата на БФС връстниците си от Левски на стадион „Христо Ботев“ във Враца с 1:0. Капитанът на „оранжевите“ и голмайстор на тима и на юношеския национален отбор Томислав Йорданов се превърна в герой, след като донесе трофея с гол в първата минута от даденото три минутно продължение. Нападателят разстреля от воле Димитър Шейтанов от няколко метра след хубаво центриране отляво и грешка на защитата на „сините“.

Секунди по-късно Йорданов бе изгонен от Ивайло Стоянов с директен червен картон, тъй като бутна на земята съперник без топка, но въпреки това нямаше време столичани дори да опитат да стигнат до изравняване. Като носител на купата при юношите старша Литекс участва за първи път в турнира и през този сезон, но отпадна в първия кръг от Легия (Варшава) с общ резултат 2:5, след поражения с 1:2 и 1:3.

Капитанът на Левски Алекс Боримиров бе наказан и пропусна мача заради червен картон, който получи срещу Славия в мач за първенство от Елитната група до 19 години. Треньорът на „сините“ Йордан Петков също изгледа мача от трибуните, тъй като отнесе наказание за три мача за обида на длъжностно лице и оспорване на съдийско решение в полуфиналния реванш срещу Черно море във Варна, който завърши при резултат 2:2.

Първото полувреме „оранжевите“ удариха греда. Това се случи в 27-ата минута, когато Кулов със силен удар от 22 метра разтресе горната греда. Божилов стреля в аут с глава, а в края на първата част Шейтанов показа добър рефлекс. Националът парира изстрел на Христин Колев, а в продължението на първата част Атанас Кабов от фаул стреля близо до гредата.

Второто полувреме „сините“ запомнаха по-активно, но Станислав Иванов нямаше късмет в 57-ата минута, когато Петър петров изби негов удар от границата на наказателното поле.