Левски тресна шампиона на Азербайджан

7 Dni Futbol24.01.201540

Левски разпиля една от изненадите в тазгодишното издание на Лига Европа – Карабах с 3:0. Капитанът Валери Домовчийски се завърна на терена с два гола и изработена дузпа, която бе рализирана от Антонио Аниете в 50-ата минута.

Домо откри също от бялата точка в 7-ата минута, а в 46-ата минута удвои. Азербайджанският шампион бе тотално надигран от столичани, които играха с юбилейния си жълто-червен екип. Двамата вратари на “сините” Пламен Илиев и Боян Йоргачевич също взеха дейно участие в силния двубой на тима, воден от Стойчо Стоев, след като хванаха по една дузпа. Родният страж парира удар на Алмейда в 3-ата, а сърбина – на Диас в 69-ата. Благодарение на испанците Мигел Бедоя и Аниете 26-кратните шампиони бяха изключително комбинативни в атака през първата част, когато Божидар Краев можеше също да се разпише но удари дясната греда очи в очи с Ибрахим Шехич.

Особено активни бяха 26-кратните шампиони в дясната зона на атаката, където действаха Роман Прохазка и Краев.