Прагматичен Левски показа какво да очакваме срещу Вадуц! Обертан торпилира украинци в последната контрола (СНИМКИ)

7 Dni Futbol05.07.20184120
Левски Олександриа (45)

Левски спечели с 1:0 последната си контрола от предсезонната подготовка. “Сините” се наложиха над украинския Олександрия с красиво попадение на френската си звезда Габриел Обертан. Преди мача пък се състоя официалното представяне на тима пред феновете на стадион “Георги Аспарухов”.

ГАЛЕРИЯ ОТ ПРЕДСТАВЯНЕТО ВИЖТЕ ТУК

Левски започна по-активно мача и в 7-та минута “сините” изпуснаха първата си добра възможност за попадение. Новото попълнение Мариани открадна топката, която бързо стигна до Обертан в половината на украинците. Французинът получи достатъчно пространство да стреля, но вратарят Панкив се справи. Секунди след това той отрази и изстрел на Серджиу Буш. Стражът на Олександрия бе на мястото си и при далечен удар на Хали Тиам в 16-та минута. В 20-та логичното се случи и Левски поведе. Попадението дойде изцяло благодарение на класата на Обертан, който “заши” кълбото под сглобката на гредите със страхотен удар от около 25 метра.

Олександрия опита бързо да върне гола и направи няколко добри атаки, с които защитата на Левски  успя да се справи около и в наказателното си поле. В 29-та минута обаче Божидар Митрев допусна една от познатите си неточности, но за негов късмет съперниковият футболист не успя да реагира и да прати топката в мрежата му.

В 32-та минута Тиам направи добър пробив и стреля вляво в наказателното поле, но Панкив отново се справи. В 43-та минута Мариани отправи подканващо центриране пред вратата на Олександрия, но нямаше негов съотборник, който да засече в мрежата.

На полувремето Божидар Митрев отстъпи мястото си на Мартин Полачек, а капитанската лента бе дадена на Иван Горанов. Новият вратар на “сините” си заслужи аплодисменти от публиката в 52-та минута, намесвайки се авторитетно при атака на съперника. Играта пък се изнерви доста в следващите минути и футболистите на Делио Роси отнесоха няколко тежки удара. В игра последователно се появиха Белмонт, Станислав Костов, Станислав Иванов, Ивайло Найденов (той смени Горанов и Яблонски сложи лентата), Илия Димитров и Ивайло Иванов.

В 79-та минута Полачек и бранителите пред него допуснаха неразбирателство. Защитниците не скочиха при центриране отляво, вратарят излезе закъсняло и това позволи на футболист в бяло-зелено да стреля с глава. За щастие на “сините”, над вратата. Те пък можеха да вкарат втори гол в 86-та минута, когато Костов овладя след грешка на украинската отбрана и стреля от малък ъгъл. Топката прелетя покрай далечната греда. В следващата минута пък играч на Олександрия бе изпуснат при корнер и стреля с глава, а пред голлинията Аймен Белаид изчисти. При вторият пореден ъглов удар нападател на украинците отново успя да стреля от 6-7 метра, този път с крак, но прати високо над вратата. В 89-та минута защитник в бяло-зелено изчисти на метър от голлинията и предотврати второ попадение за Левски.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

В понеделник “сините” заминават за Лихтенщайн, където в сряда е първият им официален мач за сезона от първия предварителен кръг на Лига Европа срещу Вадуц. Като цяло Левски изигра стабилен двубой, в който почти не допусна грешки и си заслужи победата с прагматична и умна игра, каквато показа в голяма част от миналия сезон. Явно това и трябва да очакват феновете в срещата с Вадуц на 11 юли.