10 дни преди Рига: Шедьоври избавиха ЦСКА от тежък резил в контрола №1 на лятото! Каранга се завърна с гол, балтия и изпусната дузпа

7 Dni Futbol02.07.201810660
1

ЦСКА приключи лагера си в Австрия със зрелищно равенство 3:3 срещу вицешампиона на Дания Брьондби. “Червените” губеха с 1:3 до 63-та минута, но с два бързи и красиви гола на Жоржиньо и капитана си Тиаго Родригес стигнаха до равенството. Фернандо Каранга ознаменува завръщането си в игра с попадение след 43 минути игра, а в 53-та изпусна дузпа.

Датчаните стартираха по-уверено двубоя и взеха контрола в началните минути. Травма на техен футболист спря играта за няколко минути, но след това те продължиха в същото русло. ЦСКА обаче се отбраняваше доста стабилно и положения пред вратата на Черниаускас липсваха. Енрике опитваше да се нагърби с изнасянето на топката и организирането на атаки по левия фланг, но бе затварян от двама и трима съперници. Включванията на Жеферсон пък не довеждаха до нищо около наказателното поле на Брьондби. Фернандо Каранга бе абсолютно изолиран от играта в първите 25 минути, в които се отчете само с няколко нарушения и заслужен жълт картон. Веднъж и вратарят на датчаните улови топката точно над главата му след центриране на иначе незабележимия Едвин Джеси отдясно. Валентин Антов показваше завидно самочувствие и се справяше повече от отлично с действията си пред двойката централни защитници.

В 28-та минута Жеферсон бе преодолян отляво, Антов не успя да го покрие навреме и топката бе центрирана във вратарското поле. Пламен Гълъбов навеждайки се опита да изчисти с глава, но освен че се размина с кълбото, попречи и на Черниаускас да го улови. Хвърлилият се на шпагат Ерцег засече точно в опразнената мрежа за 1:0 в полза на Брьондби.“Червените“ можеха да изравнят минутка по-късно, но вратарят излезе навреме и не позволи на Енрике да го прехвърли.В следващата атака футболист в светло синьо стреля от 20-тина метра, но топката мина на сантиметри покрай гредата на Черниаускас.

Допуснатото попадение събуди „армейците“ и те промениха играта си. Дълбоката преса в половината на съперника доведе до лесно спечелване на топката в централната зона и няколко статични положения, като едно от тях доведе до най-чистата възможност за гол за ЦСКА до момента. Каранга се измъкна от персоналния си пазач след центриране на Тиаго и засече на 7-8 метра от вратата, но високо над целта. В 39-та голмайсторът на „червените“ спечели висока топка в центъра и продължи за Енрике, който му върна пред наказателното поле. Каранга финтира съперник, завъртя се и стреля по тревата, но твърде близо до датския вратар, който спаси без затруднения.

Когато изглеждаше, че ЦСКА се доближава до изравняването, Брьондби реализира второ попадение. Реферът остави играта да продължи след нарушение в центъра срещу датски футболист, топката стигна до Ерцег, който овладя пред погледа на Дюлгеров, влезе в наказателното поле и с удар покрай Черниаускас направи 2:0.

„Червените“ реагираха адекватно и върнаха едно попадение 120 секунди преди края на полувремето. Жанио Бикел получи пред дъгата на пеналта и изведе чудесно Каранга зад защитата, който не изпусна при третия си  шанс да вкара днес. Бразилецът със силен удар между краката на вратаря направи 1:2.

На полувремето Нестор Ел Маестро предприе само една смяна – Жоржиньо влезе на мястото на Джеси. Датчаните пък излязоха с доста променена единайсеторка, но въпреки това секунди след началото на втората част реализираха трети гол във вратата на ЦСКА. Той бе дело на Френо, който се разписа с мощен изстрел след триходова комбинация с по едно докосване на десния фланг. Топката срещна и напречната греда преди да влети в мрежата на Черниаускас.

В 53-та минута „червените“ получиха дузпа. Каранга и Енрике последователно бяха повалени в наказателното поле на Брьондби и реферът посочи бялата точка след втория фаул. №9 на ЦСКА застана зад топката, но подходи доста арогантно и това му коства пропуска. Каранга се засили, почти спря с малки крачки, стреля вляво на вратаря по тревата, но прекалено близо до него и наказателният удар бе пропилян.

В 58-та минута резервата Виген можеше да реши всичко в мача, след като бе оставен непокрит около точката на дузпата. Той засече подаване от десния фланг, но право в тялото на Черниаускас. Секунди по-късно вратарят на „червените“ бе оставен очи в очи с двама съперници, но излезе навреме и пресече отклонената с глава към голлинията топка.

В 63-та минута Жоржиньо реализира може би най-красивият гол за ЦСКА под ръководството на Ел Маестро. Топката бе лошо изчистена от защитата на Брьондби пред дъгата на наказателното поле. Там дебнеше играчът с №7, който я засече с безпощаден удар от ждроб право в долния десен ъгъл на вратата на датчаните за 2:3. По-малко от 90 секунди по-късно резултатът вече бе 3:3! Халф в светло синьо не успя да овладее на 30 метра от вратата си и топката стигна до Тиаго. Той си я нагласи на силния десен крак и с мощен удар в същия десен ъгъл, в който реализира и Жоржиньо, изравни. Две минути по-късно той бе заменен от Кристиян Малинов, а Тонислав Йорданов зае мястото на Каранга на върха на атаката. Капитанската лента отиде на ръката на Дюлгеров. Малинов веднага взе страха на съперниците с брутален шпагат, който вдигна във въздуха датски футболист и му донесе жълт картон.

В 78-та минута Антов изведе Тонислав Йорданов със страхотен пас по десния фланг. Младокът напредна на скорост и пусна в наказателното поле за Жоржиньо, който обаче бе изпреварен от вратаря на Брьондби и предотврати сигурен четвърти гол в своята мрежа.

До края на срещата и двата отбора търсиха победно попадение, но такова не падна и в крайна сметка равенството 3:3 се запази до последния съдийски сигнал.

ЦСКА игра разконцентрирано в голяма част от двубоя, като липсваше и характерната за тима преса. 10 дни преди първия мач срещу ФК Рига в Лига Европа “червените” показаха притеснителни неща, а и е ясно, че Нестор Ел Маестро все още не е избистрил титулярния състав за първия си официален мач начело на отбора.