Ел Маестро и ЦСКА газят в Австрия! Армейците треснаха шестия в Русия, талант заби два гола

7 Dni Futbol27.06.201814770
ЦСКА Етър (2)

ЦСКА записа трета поредна победа от началото на лятната си подготовка. Армейците се наложиха с 2:1 над руския Уфа във втората си проверка на австрийска земя. И двата гола за престижния успех отбеляза талантливия нападател Тонислав Йорданов.

Още 5-ата минута на срещата удар на Тиаго беше спрян от бранител на руснаците, който изчисти в корнер. Две минути по-късно удар на Десподов с глава излезе в аут.

ЦСКА откри резултата в 24-ата минута на двубоя. Десподов центрира отдясно към Тонислав Йорданов, който с елегантен удар вкара за 1:0. УФА реагира и упражни натиск към вратата на ЦСКА, но Стипица беше на ниво. Кирил Десподов отново изскочи на голова позиция, но ударът му не намери целта.

УФА се разписа в 33-ата минута на двубоя и изравни резултата, след като Игбун матира Стипица, а това е и първи гол във вратата на ЦСКА , откакто Нестор Ел Маестро е на треньорския пост. До почивката и двата тима пропуснаха да се разпишат в съперниковите врати.

На полувремето и двамата треньори направиха куп смени, за да дадат шанс на други футболисти. През втората част играта вървеше равностойно, като в 60-ата минута удар на Рубен Пинто от далечно разстояние мина встрани от вратата.

В 61-ата минута Тонислав Йорданов беше на точното място и даде нов аванс на “червените” за радост на българските фенове по трибуните на симпатичното съоръжение в Австрия.

Никола Колев стреля опасно от далечно разстояние в 70-ата минута, но топката не намери целта. В 81-ата минута УФА имаха чудесна възможност да изравнят резултата, но ударът на Обляков не намери целта. Александър Георгиев получи добра топка пред наказателното поле в 86-ата минута на срещата, но стреля алко над напречната греда.