Дисциплиниран ЦСКА наказа лошо японци! Дори с шестима в отбрана “червените” нанизаха три в дебюта на новите си звезди

7 Dni Futbol23.06.201823150
ЦСКА Етър 2ро (9)

ЦСКА записа втора победа под ръководството на Нестор Ел Маестро. “Червените” спечелиха с 3:0 срещу новака в японската Джей Лига В-Варен (Нагасаки) в първата си проверка от лагера в Австрия. През миналата седмица тимът надделя с 2:0 над родния Етър. Днес попаденията отбелязаха Тиаго и Кристиян Малинов през първата част и Едвин Джеси в края на срещата.

Фернандо Каранга, Енрике Рафаел, Данте Стипица и Слави Петров не взеха участие в мача. Каранга продължава да се готви по индивидуална програма и не е готов за игра, Енфике е с вирусна инфекция, а подобно на контролата с Етър, треньорът използва само двама от наличните четирима вратари. Данте Стипица и Слави Петров получиха почивка, по едно полувреме изиграха Черниаускас и Георги Китанов. Като титуляри започнаха новите попълнение Жанио Бикел, Борис Секулич, който игра като десен бек, и Жоржиньо.

Изненадващо японците започнаха по-активно срещата, но постепенно “червените”, които стартираха в схема 4-2-3-1, взеха инициативата, а когато не владееха топката прилагаха преса, за която спомагаше и неособено бързото изнасяне от страна на съперника. В 17-та минута ЦСКА имаше първи шанс да отбележи, след като Жоржиньо открадна кълбото от вратаря и разиграващият с него защитник. Новото попълнение на “армейците” обаче не успя запази контрол над топката и тя му бе избита на границата на наказателното поле. Само четири минути по-късно обаче Тиаго показа точен мерник и отбеляза първия си гол в предсезонната подготовка.

Последваха здрави единоборства в центъра на терена, като японците залагаха доста на тях, докато “червените” стояха добре подредени и не оставяха празни пространства за противника. Атаките на тима на Нестор Ел Маестро бяха разнообразни, като наставникът явно не залага чак толкова на нападенията по крилата, както предшественика си Стамен Белчев.

След добро разиграване в предни позиции в 42-та минута топката попадна в Кристиян Малинов, който с премерен удар от 20-тина метра направи 2:0. В последните секунди на полувремето Никола Колев се пребори за кълбото и стреля мощно, но късметът и сглобката на гредите спасиха японския вратар от трети гол.

На полувремето Ел Маестро направи 10 смени в своите редици, единствен Кристиян Малинов остана на терена от титулярите. Това очаквано повлия на играта на ЦСКА най-вече в офанзивен план, като Едвин Джеси бе най-честата цел на дългите подавания от защитата и полузащитата. Впечатление направи, че всички футболисти в червено се прибират в своята половина, когато се отбраняват – бековете влизаха по-близо до централните защитници, а близо до тъчовете крилата заемаха техните места. На практика ЦСКА се отбраняваше с линия от шестима, пред която заставаха тримата халфове, а съперниците бяха пресирани около централната зона от нападателя Тонислав Йорданов. Младокът показа добро четене на играта в 77-та минута, когато нагласи топката за Александър Георгиев. Той стреля от наказателното поле, но неточно. В следващата минута Джеси изпълни добре пряк свободен удар, но сантиметри го разделиха от попадение. Ганайският национал все пак се записа сред голмайсторите 2 минути преди края на срещата, когато оформи и крайният резултат след перфектна контраатака.

ЦСКА (4-2-3-1): 30. Витаутас Черниаускас (46′ – Георги Китанов) – 29. Борис Секулич (46′ – Стивън Перейра), 5. Николай Бодуров (46′ – Божидар Чорбаджийски), 28. Пламен Гълъбов (46′ – Александър Дюлгеров), 3. Жеферсон Телес (46′ – Александър Георгиев) – 15. Кристиян Малинов (65′ – Ангел Лясков), 16. Жанио Бикел (46′ – Рубен Пинто) – 22. Никола Колев (46′ – Стойчо Атанасов), 20. Тиаго Родригес (46′ – Валентин Антов), 7. Жоржиньо (46′ – Eдвин Джеси) – 19. Кирил Десподов (46′ – Тонислав Йорданов)

резерви: 33. Георги Китанов;  4. Божидар Чорбаджийски, 23. Александър Дюлгеров, 2. Стойчо Атанасов, 24. Стивън Перейра, 14. Ангел Лясков, 26. Валентин Антов, 6. Рубен Пинто, 8. Едвин Джеси, 18. Александър Георгиев, 21. Тонислав Йорданов