Енрике изнесе майсторски клас на Етър в дебюта на Ел Маестро! ЦСКА отказа да разгроми Болярите

7 Dni Futbol18.06.201811490
49 ЦСКА- ЕТЪР

Нестор Ел Маестро започна с победа престоя си начело на ЦСКА. “Червените” спечелиха с 2:0 първата си контрола за сезона срещу Етър. Двубоят се игра на базата на “армейците” в Панчарево, а попаденията реализира през второто полувреме Енрике Рафаел.

Първата част бе равностойна, като чистите голови положения липсваха. Двата тима все пак създадоха по една много сериозна опасност.  В 22-та минута Тиаго отправи красив фалцов удар към горния ляв ъгъл на вратата, но Христо Иванов показа класа и изби в корнер. 5 минути преди края на полувремето Велко Батрович проби по фланга и центрира в наказателното поле, където Иван Стоянов бе забравен от защитниците в червено. Ветеранът стреля веднага, но негов съотборник се оказа на пътя на топката и предотврати сигурен гол във вратата на Черниаускас.

ВИЖТЕ ТУК ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА

Второто полувреме започна по-силно за “червените”, които наложиха своето темпо на игра и атаките към вратата на Етър се заредиха една след друга. Логичното се случи в 62-та минута, когато многоходова комбинация по десния фланг завърши с връщане пред пеналта за Рубен Пинто, който изведе Енрике на стрелкова позиция и бразилецът реализира хладнокръвно за 1:0. 7 минути по-късно младият Тонислав Йорданов си освободи пространство за удар, но за негово нещастие Цветомир Цаковски се намеси и топката кацна върху напречната греда.

Вторият гол падна в 72-та минута след индивидуална акция на Енрике, който размина последователно няколко защитници и вратаря Цаковски преди необезпокояван да мушне топката в мрежата за 2:0. Две минути преди края на мача бразилецът можеше да реализира и хеттрик, но се размина с подаването на Пинто.

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас (в), 25. Стивън Перейра, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 23. Александър Дюлгеров, 14. Ангел Лясков, 26. Валентин Антов, 6. Рубен Пинто, 8. Едвин Джеси, 20. Тиаго Родригес, 18. Александър Георгиев, 19. Кирил Десподов

Резерви: 33. Георги Китанов, 1. Данте Стипица, 12. Слави Петров, 5. Николай Бодуров, 29. Никола Борисов, 3. Жеферсон Телес, 28. Пламен Гълъбов, 16. Иван Турицов, 15. Кристиян Малинов, 17. Енрике Рафаел, 22. Никола Колев, 21. Тонислав Йорданов

Етър: 1. Христо Иванов (в), 89. Артьом Артюнин, 21. Венцислав Василев, 70. Кольо Станев, 8. Румен Руменов, 30. Димо Атанасов, 20. Яни Пехливанов, 7. Иван Вълчанов, 10. Велко Батрович, 73. Иван Стоянов, 23. Стефан Неделчев

Резерви: 12. Цветомир Цанков, 14. Иван Скерлев, 17. Чавдар Ивайлов, 24. Симеон Иванов, 6. Георги Пашов, 25. Крум Стоянов, 88. Иван Петков, 11. Даниел Младенов, 92. Ерик Почански, 16. Антони Балъков