Левски успя! Бразилец прати сините на бараж за Лига Европа, 18-годишен младок дебютира за Левски (Снимки)

7 Dni Futbol20.05.20183280
_49T9424

Левски спечели бронзовите медали в Първа лига. Сините удариха с 2:0 Верея в Стара Загора и по този начин си гарантира третото място в крайното класиране и бараж за Лига Европа. Двата гола за Левски бяха дело на Паулиньо, който се разписа в 59-ата и 71-ата минути. 18-годишния вратар на сините Петър Иванов пък записа официален дебют с екипа на отбора от “Герена”.

Още в първата минута Ривалдиньо стреля, а Панайотов от малък ъгъл прати топката извън вратата. Гостите, които играят със сивия си трети екип, продължиха да атакуват, но няколко добри центрирания не доведоха до гол. В 23-ата минута Прохазка удари горната греда, след като получи подаване с глава от Яблонски. Словакът стреля от въздуха, но топката облиза горната греда и излезе в аут.

Младият вратар Даниел Наумов изби опасен удар с глава на Прохазка в 35-ата минута, а 120-секунди след това, стражът беше блестящ. Младежкият национал на България първо парира със сетни усилия силен удар на Панайотов, а при добавката спря и Вутов, който от пет метра пропусна. 20-годишният вратар на Верея отново беше последна преграда пред гола, като в 43-ата минута парира удар на Ривалдиньо. Бразилецът получи топката от Горанов, но не успя да се разпише от нялкоко метра.

СНИМКИ ОТ МАЧА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

В 59-ата минута Наумов най-накрая капитулира. Паулиньо проби отляво и стреля оттам след финтира. Левски материализира натиска си и поведе с 1:0. В 70-ата минута отново Паулиньо бе точен, с хубав удар в ъгъла на вратата на Верея за 0:2.

В 85-ата минута и Обертан отправи опасен удар, но покрай вратата.

В последната минута Костадин Слаев разтресе напречната греда на вратата на Левски, но 18-годишният страж на „сините“ Петър Иванов запази вратата си „суха“ в дебютния си мач.

Левски спечели с 2:0 и ще играе за място в Лига Европа срещу Черно море в четвъртък.