ЦСКА унищожи мечтите на Берое за място на баража за Лига Европа! Армейците бият с 1:0, заралии се скъсаха да пропускат

7 Dni Futbol20.05.20184490
_R1W0904

ЦСКА завърши сезона в Първа лига с победа. Армейците се наложиха с минималното 1:0 над Берое и така завършват сезона на второ място в крайното класиране с актив от 81 точки. Единственият гол в мача бе дело на Кирил Десподов, който се разписа от дузпа. Мачът ще се запомни е дебюта на три от най-талантливите младоци в школата на ЦСКА – Даниел Йорданов, Николай Янков и Иван Митрев. Гостите пък завършиха двубоя с човек по-малко, след като в последните секунди на двубоя бе изгонен Мартин Райнов.

Двубоят на стадион “Българска армия” започна много равностойно. Все пак гостите имаха първата реална възможност да открият резултата. Борислав Цонев направи отлично двойно подаване с Камбуров, нападателят излезе очи в очи с Черниаускас, но шутът му излезе в аут.

Армейците отговориха с опасна атака в 23-ата минута. Кирил Десподов нахлу в наказателното поле на Берое и бе повален от Леони, но реферът даде знак играта да продължи въпреки претенциите на играчите на ЦСКА, че трябва да бъде отсъдена дузпа.

В 31-ата минута футболистите на Александър Томаш пропиляха най-доброто си положение до този момент. Бригидо проби отдясно и върна великолепно към набралия скорост Леони, който се озова сам срещу Черниаускас, но от десетина метра шутира покрай левия страничен стълб.

Две минути след началото на втората част Берое отново имаше възможност да шокира всички на “Армията”. Камбуров изведе много активния Цонев, който отправи диагонален удар по земя, който се отби в десния страничен стълб на вратата пазена от Черниаускас.

В 63-ата минута обаче “Армията” избухна. Кирил Десподов нахлу в наказателното поле на Берое и бе повален от Мартин Райнов. Реферът този път не се поколеба и посочи бялата точка, а зад топката застана именно потърпевшият. Десподов с хладнокръвен изстрел прати топката в левия ъгъл на вратата на Берое за 1:0.

В 76-ата минута играчите на Берое направиха още два пропуска. Първо Мартин Камбуров стреля фронтално с глава от 7-8 метра, но Черниаускас спаси, а при добавката от 5-6 метра Бригидо не уцели втарата. В ответната атака Десподов копна добре топката към Енрике, но крилото на червените отправи слаб удар с глава и Перниш улови.