Славия отби номера с резервите преди полуфинала, но плати с тежка контузия и бой! Моряците вече мислят само за върха в групата

7 Dni Futbol20.04.20181860
Славия Черно море (7)

Черно море се изравни със Славия на върха в група Б на втората осмица след чиста победа с 2:0 над “белите” на собствения си стадион “Тича” във Варна. Момчетата на Илиан Илиев вкараха по едно попадение във всяко от полувремената. Георги Божилов е с основна заслуга за успеха, след като центрира за гола на Марек Кузма и сам отбеляза втория. Златомир Загорчич пък направи 8 промени в състава си и от титулярите от последния мач играха само преквалифицираният в ляв бек Стефан Велев, Андреа Христов и Koстадин Велков. За цял мач “белите” успяха да отправят един точен удар към вратата на съперника, а Моряците се разписаха с два от трите си точни изстрела.

Славия започна по-мотивирано мача и на два пъти вратарят Иван Дюлгеров трябваше да показва, че внимава. В 7-та минута той затвори на аутлинията Наско Милев и не му позволи да даде пас вратата, а в 11-та пресече извеждащо подаване към Момчил Цветанов. В 24-та Дюлгеров имаше и късмет, след като Даниел Димов изчисти топката точно на крака на Славчо Шоколаров, който от около 25 метра прати кълбото на сантиметри над целта. В 33-та младият страж на Моряците не се справи със спирането на върната му топка, но все пак я догони преди играч на Славия и предотврати опасността.

Така се стигна до 38-та минута, в която Моряците изпълниха късо ъглов удар и Георги Божилов центрира във вратарското поле. Там Марек Кузма връхлетя от втора позиция и с глава прониза Емануеле Джерия за 1:0. В последната минута на редовното време при идентична ситуация Даниел Димов засече силно подаване, но над гредата. Това бяха и единствените положения пред вратата на “белите” за първата част.

Второто полувреме започна с блокиран изстрел на Милчо Ангелов, а в 51-та минута Георги Божилов реализира страхотен втори гол. Халфът получи на 10 метра извън наказателното поле, нагласи си топката на левия крак и с мощен удар в горния ляв ъгъл на вратата направи 2:0 за Черно море.

В 57-та минута положението за “белите” се влоши още повече, защото вратарят Джерия се контузи при изритването на топката напред и напусна терена на носилка и със сълзи на очи. Травмата изглежда изключително сериозна и може би става дума за скъсани връзки на коляното. На мястото на италианеца се появи четвъртият вратар на отбора Лука Наков, който е едва 18-годишен. За талантът от школата това бе официален дебют в професионалния футбол. Той изправи косите на треньора си след само 4 минути на терена, когато пресече с крак подаване към Марек Кузма, но нападателят го настъпи по глезена. Наков се строполи на тревата, но продължи срещата без проблеми.

В 71-та минута още един младок направи дебют за “белите” – Мартин Семерджиев. Той замени в центъра на защитата Костадин Велков. Малко по-рано за Черно море първи минути записа новото попълнение Фабиньо, който замени навъртелият вече 404 мача в елита Георги Илиев.

В 83-та минута Милчо Ангелов пропусна да върне Славия в мача. От 3 метра той не успя да засече точно центрирането на Момчил Цветанов от пряк свободен удар. В 86-та Славчо Шоколаров изпълни по прекрасен начин пряк свободен удар, но нямаше късмет и топката срещна напречната греда. Златомир Загорчич пък пусна и трети дебютант веднага след това – Пламен Петров замени на върха на атаката Милчо Ангелов.

Две минути преди последния съдийски сигнал столичани изпълниха късо ъглов удар, но тичащият към топката Узунов бе задържан от Мехди Фенуш в наказателното поле. Играчът на Славия поиска дузпа, но съдийската бригада прецени, че контаткът не е достатъчен за 11-метров наказателен удар. На вратаря на Моряците Дюлгеров се наложи да се намесва във втората от трите минути продължение, когато макар и неуверено, изби удар по тревата на Шоколаров.

На Славия предстои полуфинал-реванш за Купата срещу Ботев Пд в сряда. “Белите” имат да наваксват изоставане от 1:2 след първия двубой, игран на “Коматево”, но имат предимството на отбелязания гол на чужд терен и дори успех с 1:0 ще ги прати на финал. Черно море пък от новата седмица ще започне подготовка за гостуването си на Витоша (Бистрица), като е вероятно тогава Илиан Илиев да направи доста промени в състава си.