Ранно съдийско рамо обърна Тигрите по гръб пред Славия! Галин Иванов пак над всички

7 Dni Futbol17.04.2018780
Витоша Бистрица Славия~07

Славия спечели с 2:1 гостуването си на Витоша (Бистрица) и си върна преднината от 3 точки пред Черно море на върха в група А от втората осмица. “Белите” реализираха по едно попадение във всяко от полувремената, разписаха се Ивайло Димитров и Галин Иванов. Първото попадение обаче падна от засада, а още във 2-та минута Тигрите на Коце Ангелов не получиха дузпа за игра с ръка на Стефан Велков. Нападател в зелено опит да центрира от аутлинията, но топката се спря в лявата ръка на защитника. Съдията зад аутлинията не видя ситуацията, която бе подмината и от главния рефер Неделчо Гаджалов. Тъч-рефера пък не видя, че Ивайло Димитров е в засада при подаването на Галин Иванов в 12-та минута и попадението на голмайстора на “белите” за 1:0 бе зачетено.

В 15-та Иванов можеше да направи 2:0, но си затвори ъгъла и не успя да преодолее вратаря. До края на полувремето “белите” контролираха събитията на терена, а още няколко спорни съдийски решения изнервиха и двата отбора.

Втората част започна с нов гол за Славия. Костадин Велков пусна към Галин Иванов, който опита да подаде успоредно на голлинията, но топката се удари в защитник и се върна в играча с №33. Бившият национал не се поколеба и от 2 метра направи 2:0.

Силите на Витоша стигнаха само за почетно попадение в 84-та минута, дело на Орлин Старокин. Той се хвърли на шпагат и засече покрай Георги Петков балонно центриране от фланга.

Славия е с 40 точки на върха в група А, бистричани остават последни, като мисълта им е единствено да се измъкнат от изпадане на баражите, по-възможност още в първия, който се очертава да е срещу третия в другата група – Дунав. “Белите” за момента не могат да се подготвят за първия плейоф, защото разликата между първия Септември и втория Локо Пд е само две точки при оставащ директен мач между двата тима.