16-годишен прати Черно море в битките за Европа! Моряците унищожиха Пирин за 6 минути, вратар блесна с куриозен гаф (СНИМКИ)

7 Dni Futbol17.04.2018450
Пирин Черно море

Черно море постигна много важна победа при гостуването си на Пирин в Благоевград. Моряците спечелиха с 2:0 и така си осигуриха участие в баражите за Европа. Варненци поведоха в 39-ата минута след автогол на вратаря на благоевградчани Георги Георгиев. В самия край на първата част пък 16-годишният младок Мартин Митев отбеляза страхотен гол.

Първото по-опасно положение бе пред вратата на домакините. Мехди Фенуш шутира в 5-ата минута от 12-13 метра, но Георгиев изби в корнер. След неговото изпълнение стражът на домакините увисна, но Даниел Димов стреля с глава в аут.

Постепенно Пирин започна да атакува по-масирано и организира няколко опасни слизания, най-вече чрез Ради Кирилов по левия фланг, но те не завършиха с някакви по-сериозни удари към Макенджиев.

Така се стигна до 39-ата минута, в която Черно море поведе. Мехди Фенуш се откъсна по лявото крило и центрира. Стражът на домакините Георги Георгиев можеше да улови, но предпочете да боксира топката. Направи го опаче така, че я изпрати в собствената си врата – 1:0 за “моряците”.

СНИМКИ ОТ МАЧА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

Пирин не успя да се съвземе от шока и до края на първото полувреме допусна още един гол. Негов автор стана 16-годишният талант на варненци Мартин Минчев. В 45-ата минута младокът пое топката леко вдясно на границата на наказателното поле и след страхотен фалцов шут с левия крак не остави шанс на Георгиев – 2:0 за Черно море.

Пет минути след почивката Пирин можеше да върне едно попадение, когато Кирилов овладя на левия фланг, влезе към наказателното поле и шутира фалцово, но покрай вратата. Минута по-късно Черно море отговори с бърза атака. При нея Зехиров изведе Минчев сам срещу вратаря, младокът копна топката над Георгиев, но не уцели вратата.

В 70-ата минута варненци като по чудо не стигнаха до трети гол. Кузма намери Фенуш, който шутира опасно, Георгиев не помръдна, но топката облиза десния стълб и излезе в аут.