Куриозен вратарски гол и страхотно попадение на младок пречупиха Пирин срещу Черно море

7 Dni Futbol17.04.2018680

Пирин (Благоевград) и Черно море играят при 0:2 в двубой от 4-ия кръг на група “А” на втората осмица в Първа лига.

Моряците поведоха в 39-ата минута след автогол на вратаря на благоевградчани Георги Георгиев. Мехди Фенуш се откъсна по лявото крило и центрира. Стражът на домакините Георги Георгиев можеше да улови, но предпочете да боксира топката. Направи го опаче така, че я изпрати в собствената си врата – 1:0 за “моряците”.

Пирин не успя да се съвземе от шока и до края на първото полувреме допусна още един гол. Негов автор стана 16-годишният талант на варненци Мартин Минчев. В 45-ата минута младокът пое топката леко вдясно на границата на наказателното поле и след страхотен фалцов шут с левия крак не остави шанс на Георгиев – 2:0 за Черно море.