Краев пак герой в Дания! Остави Мидтиланд на върха с третия си гол в два мача

7 Dni Futbol15.04.20181550
краев

Божидар Краев отбеляза важен гол за “Мидтиланд” при победата с 2:1 като гост над “Нордселанд”. Българският национал е на гребена на вълната в Дания – след като класира тима си на полуфинал за купата с два гола в продълженията на двубоя с “Хобро”, Краев си заслужи място в титулярния състав за битката между третия “Нордселанд” и втория “Мидтиланд”. И веднага се възползва. Поулсен бе открил резултата за тима на Краев, а още със старта на второто полувреме той удвои. Нелсон върна едно попадение за домакините, но тимът на Краев спечели важните три точки.

Така “Мидтиланд” продължава да е с равни точки с “Брьондби” три кръга след старта на шампионския плейоф в Дания.

По-рано през деня късметът покри “Брьондби” в домакинството с “Копенхаген” и попречи на отбора на Краев да излезе начело в класирането. “Копенхаген” откри чрез Анкерсен в 21-ата мин. Сков в 66-ата изпусна дузпа, при гол от която резултатът би станал 0:2. Вместо това Вилчек изравни за 1:1 в 76-ата, а Мухтар донесе победата за “Брьондби” с 2:1 в 90-ата мин.