Третата победа при Бруно прати Локо една гара по-близо до Европа, а Болярите – срещу Тигрите на бараж (Снимки)

7 Dni Futbol15.04.2018920
_49T8485

С едва третата си победа под ръководството на Бруно Акрапович Локомотив (Пловдив) си осигури място в плейофите за Лига Европа от втората осмица. Смърфовете се наложиха с 1:0 над Етър на собствения си стадион и с актив от 36 точки са на второ място в група Б, която Септември оглавява с 38. Болярите останаха с 26 след първото завъртане на мачовете и днешната загуба на практика ги отказа от преследване на директното спасение.

Първите 20 минути на “Лаута” преминаха скучновато и без положения пред двете врати. Илко Пиргов се справи с удар на Аласана Мане от пряк свободен удар в 21-та, а в следващата атака Анте Аралица с глава отклони под гредата, но и Денис Гъргич показа класа, избивайки с една ръка.

От тук насетне атаките пред вратата на Етър се заредиха една след друга. Вратарят на Болярите се справи с последователни опасни изстрели на Веселин Марчев и Аралица, а 35-та минута само изгледа как топката прелита край него след нов удар на капитана на Локо, но и покрай вратата.

До края на полувремето “черно-белите” продължиха да натискат съперника, но гол не падна. Това се случи в 53-та минута, след като Игор Банович изведе Аралица зад защитата на Етър, а той на свой ред пусна успоредно на вратата за Димо Бакалов, който нямаше проблем да реализира в опразнената мрежа.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК

Етър се хвърли да атакува в търсене на изравняването, но положения пред Пиргов нямаше. Локо пък чакаше своя момент на контраатака и с дълги пасове към бързите Марчев и Бакалов. В 80-та минута Болярите трябваше да получат дузпа, но главният съдия Ивайло Стоянов и помощникът му до врататата не видяха как разперената ръка на Стивън Езе попречи на топката да влети в мрежата след изстрела на Георги Пашов от 10-метра. Вместо наказателен удар, търновци можеше да получат втори гол във вратата си, но защитник в последния момент сложи крак на пътя на отклонената от Филип Михалевич топка. Нападателят пропиля изключителен шанс от непосредствена близост след поредната грешка в защитата на Етър във втората от трите минути продължение,  За нещастие на Михалевич кълбото прехвърли и вратаря, и вратата.

Локо Пд ще има шанс да свали Септември от върха в групата при директната им среща и така да си осигури полуфинален бараж за Лига Европа срещу втория от другия поток във втората осмица. Етър пък изглежда сигурен съперник на Витоша (Бистрица) в първата директна битка за оцеляване след края на мачовете в групите. Болярите са трети в група Б, на 2 точки пред Дунав. Бистришките тигри са последни в своя поток.