Славия сложи край на негативната си серия! Белите биха за сефте от 4 месеца, рожденникът Георги Петков вдъхнови отбора за бой над Дунав

7 Dni Futbol14.03.2018480
Славия Етър (23) иван минчев

Славия сложи край на колебливите си изяви в Първа лига. Белите се наложиха с 1:0 над Дунав в Русе, като единственият гол бе дело на национала Иван Минчев. Това бе първи успех за Славия от почти четири месеца. За последно тимът воден от треньора Златомир Загорчич спечели на 28 ноември миналата година с 2:0 срещу Черно море.

Преди мача капитанът на “белите” Георги Петков и играчът на домакините Божидар Васев получиха букети, тъй като празнуват рожден ден. Най-възрастният играч в Първа лига навърши 42 години, докато бившият футболист на Ботев (Пловдив) стана на 25 години.

Още в петата минута Виктор Сандес стреля силно, но малко над вратата на Петков. Иван Минчев пък отправи първия опасен изстрел за гостите, който мина покрай гредата в 16-ата минута.

В 27-ата минута Славия излезе напред в резултата след отлично изпълнение на пряк свободен удар. Националът Минчев не остави никакви шансове на Мартин Луков, като реализира своя шести гол в шампионата.

След почивката играта продължи да е равностойна, като двата отбора рядко създаваха голови положения. Все пак в 70-ата минута домакините можеха да изравнят чрез Васил Шопов. Халфът бе оставен непокрит след атака и центриране към него отдясно, но не уцели добре топката и Георги Петков спаси.

В 75-ата минута Дунав пак бе близо до попадение, но Петков отново демонстрира рефлекс спасявайки шут от десетина метра. Минута преди края пък Луис Карвальо направи невероятен пропуск, когато от два метра не уцели вратата след центриране на Бранимир Костадинов.