Дебютен гол след 38 мача суша донесе нова пирова победа на Пирин! Орлетата притиснаха Дунав обратно под водата

7 Dni Futbol08.03.20181250
Пирин-Дунав

С първия си гол с екипа на Пирин Радослав Кирилов донесе втора поредна домакинска победа на Орлетата. Халфът реализира в началото на второто полувреме с красив фалцов удар за успеха 1:0 над Дунав и прати тима си на 9-о място в класирането на Първа лига. Триумфът за благоевградчани се оказа пиров, тъй като контузии получиха още двама основни футболисти – Aнтон Костадинов и вратарят Георги Георгиев, които бяха принудително заменени през втората част.

Двата отбора не се церемониха излишно в разузнаване и се хвърлиха в атаки от първата секунда. Дунав бе по-ефективен в намирането на път към наказателното поле на съперника, но чистият голов удар отсъстваше. Същото важеше и за Орлетата, които действаха много раздвижено с Радослав Кирилов на върха на атаката, но въпреки това не намираха начин да излязат на позиция за отбелязване на гол.

Първата сериозна опасност дойде в 21-та минута след удар с глава отблизо на Васил Шопов, но Георги Георгиев се справи, като си помогна и с крак да изчисти далеч от вратата си. Пирин отговори също с удар с глава на Костадин Ничев, който Луков изби извън наказателното поле. Антон Костадинов опита нов изстрел, но не бе точен. До края на полувремето благоевградчани установиха контрол над мача и ударите към вратата на русенци зачестиха, но Башлиев и Рениа не намериха целта от фронтални позиции, а Суда прати право в ръцете на вратаря.

На полувремето Милен Радуканов пусна новия си нападател Преслав Йорданов на мястото на Димитър Благов, а Ради Кирилов мина на крилото. Малин Орачев също направи офанзивна смяна, заменяйки Красимир Станоев с Насим Зитуни.

В 53-та минута Юлиян Ненов опита силата на изстрела си, но Георгиев не трепна. 3 минути по-късно Кирилов изведе Пирин напред. Той овладя лошо изчистена топка на границата на наказателното поле, нагласи я на силния си десен крак и с фалцов удар я прати към далечния ъгъл на Мартин Луков. Вратарят на Дунав се разтегна и докосна с една ръка кълбото, но изстрелът бе прекалено силен и голът стана факт. Попадението бе първо за Радослав Кирилов след 38 мача с екипа на Орлетата.

Дунав се втурна да търси изравняването, но отбраната на домакините се държеше стабилно и не допускаше сериозни положения пред Георгиев. Мухамаду Н’Дайе веднъж стреля право в тялото на вратаря и веднъж прати над гредата с глава, същото стори и Рениа.

В 80-та минута Преслав Йорданов пропусна да реши всичко в мача. Башлиев проби отдясно и подаде остро за нападателя, който с шпагат насочи към целта, но прекалено силно и над вратата.

Пирин вече има 26 точки, колкото и Славия, но заради по-добрите си показатели изпреварва “белите” и вече е на 9-о място в Първа лига. Дунав след силните си първи три пролетни мача днес развали добрите впечатления в най-лошия възможен момент и не успя да се откъсне пред Етър. Двата тима заемат 12-о и 13-о място в елита с по 21 точки.