Взривоопасна победа на ЦСКА пак подпали опашката на Лудогорец! 20-ият гол на Каранга и дебютният на Джеси помрачени от разминалата се жестока глупост на капитана (Снимки)

7 Dni Futbol05.03.20187340
_R1W9325

ЦСКА победи трудно с 2:0 Дунав като гост в Русе и се доближи отново на 3 точки от лидера в Първа лига Лудогорец. Попаденията реализираха Фернандо Каранга в 34-та минута и Едвин Джеси в продължението на срещата. За бразилеца това бе 20-и гол в елита през сезона, но мачът ще се запомни с избухването на Божидар Чорбаджийски и мелето между двата отбора 2 минути, след като “червените” поведоха в резултата.

Срещата започна с абсолютен контрол върху топката на ЦСКА, но Дунав изпусна пръв да поведе в резултата. Бирсент Карагарен прати фалцово над вратата в 7-та, а в 9-та Мухамаду Н’Дайе нацели напречната греда, след като изпревари Бодуров и с шпагат отклони към вратата. Русенци продължиха да стоят много компактно и да не допускат опасности пред Мартин Луков, на когото се наложи да се намесва едва в 28-та минута. Тогава Алберг изпълни пряк свободен удар, като се получи нещо между центриране и удар, но топката отиде право във вратаря.

Така се стигна до 34-та минута, в която отбраната на Дунав не успя да изчисти топката и тя остана в Кристиян Малинов в наказателното поле. Халфът стреля от въздуха, а кълбото се отклони във Фернандо Каранга и влетя в мрежата на Луков за 1:0. Повторенията показаха, че топката е срещнала ръката на нападателя, но попадението все пак бе зачетено и ЦСКА поведе.

ФОТОФАКТ И ВИДЕО: Чинков, Пепи Флагчето и Делиормана не могат да повярват! Зачетоха гол с ръка на ЦСКА, не изгониха капитана за тупаници срещу звездата на Дунав

Две минути след гола Васил Шопов и Божидар Чорбаджийски влязоха в единоборство в наказателното поле на “червените”, при което си помагаха с ръце. Капитанът на ЦСКА обаче изпусна нервите си и нанесе два удара по Шопов. Ситуацията доведе до масово меле зад голлинията на Черниаускас, а след нея Чорбаджийски, Шопов, Бодуров и Божидар Васев получиха жълти картони.

До края на полувремето нервите продължиха да властват и с официални предупреждения на почивката се оттегли и Мартин Ковачев за нарушение срещу Каранга. Бирсент Карагарен пък бе получил първия картон в мача за фаул срещу Тиаго.

Втората част започна с доста брак в действията и на двата отбора, а въпреки, че играта се водеше на добри обороти, на тежкия терен в Русе имаше повече борба.

Роланд Алберг можеше да направи 2:0 в 52-та минута, след като се оказа непокрит на първа греда след пас на Десподов. Холандецът обаче не запази хладнокръвие и от 3-4 метра стреля във външната страна на мрежата. Фернандо Каранга пък си изкара жълт картон за протести срещу рефера Георги Кабаков.

Витаутас Черниаускас и Мартин Луков се отчетоха с по едно много атрактивно спасяване около 60-та минута. Стражът на “червените” се разтегна и изби в корнер топката, която Бодуров отклони към собствената си врата в опит да блокира изстрел на Шопов.  Луков с една ръка пък извади прехвърлящото го кълбо след удар на Кирил Десподов, рикоширал в крака на Васев.

Васил Шопов прати покрай гредата в 69-та минута от пряк свободен удар, а Чорбаджийски с шпагат блокира изстрел от малък ъгъл на друг нападател в светло синьо.

В последните 15 минути ЦСКА изнесе играта по-напред, благодарение и на включването на Едвин Джеси, а по-ранното пускане в игра на Раул Лое даде по-голяма стабилност в халфовата линия.

Във втората от трите минути продължение Тиаго прати силно напред за Каранга, който пребори Попадийн и опита да прехвърли Луков. Това обаче се превърна в подаване за Джеси, който от 2 метра на празна врата подпечата победата на ЦСКА с първия си гол за отбора.