Срамота! Левски е най-ялов на национални празници! Ето и защо хората вече намразиха Делио Роси

7 Dni Futbol04.03.20182910
Левски - Берое, Габриел Обертан

В 11-о поредно домакинство на “Герена” Левски не допусна гол в мрежата си. Топката не е била във вратата на сините на този стадион от 1003 минути (990 този сезон в Първа лига и 13 от последния мач на миналата). Това е рекорд в историята на Левски. Предишният бе от сезони 1969/70 и 1970/71.

За втори път през сезона Левски не успя да вкара на “Георги Аспарухов”.

Берое стана вторият тим, който си тръгва с точка от дома на сините през сезона. Първият е Лудогорец, който също навръх националния празник 6 септември стигна до 0:0.

За пети път през сезона Левски направи нулево равенство – 2 с Берое, 1 с Лудогорец, 1 с Локо Пд и 1 с Витоша Бистрица. 4 от тези ремита са под ръководството на Делио Роси, едно е при Николай Митов.  Общо равенствата на Левски през сезона са 7 – сините имат 2:2 с ЦСКА и 1:1 със Славия на “Васил Левски”.

За седми път през сезона в Първа лига Левски не успя да вкара гол – има и 2 поражения с по 0:2 – при гостуванията на Верея и
Лудогорец.

В последните 3 шампионатни мача Левски не е успял да вкара на Берое две нулеви равенства през този сезон и поражение с 0:1 в Стара Загора през миналия.  Предишното 0:0 на “Герена” между Левски и Берое бе на 11 август 2013 година. Оттогава във всички двубои между двата тима в Първа лига сините имат 3 победи, 2 ремита и 6 поражения