Свети Благой и ученик заключиха вратата за звездите на ЦСКА! Армейците загубиха ценни точки в битката за титлата (СНИМКИ)

7 Dni Futbol23.02.20184490
ЦСКА Черно Море (18)

ЦСКА записа грешна стъпка в първия си домакински мач от пролетния дял на Първа лига. Армейците завършиха наравн0 0:0 с Черно море, като определено могат да съжаляват за двете изпуснати точки. Тимът на Стамен Белчев владееше повече топката, но така и не успя да намери път към вратата на вездесъщия Макенджиев. Стражът на моряците бе последна преграда пред гола след опасни удари на Алберг и Каранга.

Двубоят на стадион “Българска армия” започна с минута мълчание в памет на починалите футболисти на Левски, Локо Сф и националния отбор на България – Павел Панов и Георги Марков.

Играчите на ЦСКА започнаха по-добре мача и още в 5-ата минута можеха да открият резултата. Кирил Десподов намери отлично Роланд Алберг зад защитата на моряците, но ударът на холандеца от малък ъгъл бе отразен от Макенджиев. Черно море отговори с опасна атака отдясно, при която Зехиров опита остро центриране по земя, но то се получи като много опасен шут. Черниаускас обаче внимаваше и изби топката, която отиваше в долния ляв ъгъл.

В средата на полувремето червените организираха бърза атака, Енрике получи пас пред наказателното поле на моряците, но ударът му попадна в ръцете на Макенджиев. В 35-ата минута и Тиаго Родригес опита да изненада Макенджиев със силен шут от над 25 метра, но коженото кълбо профуча над напречната греда. До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата тима се прибраха в съблекалните при резултат 0:0.

СНИМКИ ОТ ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

Изненадващо гостите от Варна започнаха по-добре втората част и в 55-ата минута осъществиха много опасна атака отляво. Радослав Василев изведе Мариян Огнянов сам срещу Черниаускас, но халфът на моряците бе в засада. В 58-ата минута Десподов изведе Каранга сам срещу Макенджиев, но стражът на моряците се хвърли самоотвержено в краката на нападателя и предотврати опасността.

В 66-ата минута ЦСКА отново бе близо до откриването на резултата. След центриране в наказателното поле на гостите, Фернандо Каранга стреля с глава, но Макенджиев улови. В 82-ата минута пък дойде и най-спорната ситуация в срещата. Кирил Десподов напредна мощно отдясно и нахлу в наказателното поле, където бе повален от Александър Цветков. Реферът Ангел Ангелов обаче даде знак играта да продължи вместо да посочи бялата точка.

ЦСКА – ЧЕРНО МОРЕ 0:0

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Станислав Манолев, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Жеферсон Телес, Раул Лое, Тиаго Родригес, Рафаел Енрике (65 мин. Едвин Джеси), Роланд Алберг (76 мин. Жан Карлос Бланко), Кирил Десподов, Фернандо Каранга

Черно море: Благой Макенджиев, Мартин Костадинов, Петър Витанов, Александър Цветков, Атанас Зехиров, Даниел Димов, Георги Илиев, Николай Минков (78 мин. Мартин Минчев), Мариян Огнянов, Марек Кузма (72 мин. Аристоте Ндонгала), Радослав Василев (86 мин. Емил Янчев)