ЦСКА качи Верея на петица! Армейците тръгнаха мощно към титлата, новите звезди бележат в дебюта си (Снимки)

7 Dni Futbol17.02.20185720
_R1W1535

ЦСКА започна ударно пролетния дял на първенството в Първа лига. Армейците разбиха с 5:0 Верея насред Стара Загора и поне за 24 часа се изкачиха на върха в класирането. Над всички на “Трейс арена” отново бе головата машина на ЦСКА Фернандо Каранга, който вкара два гол. Дебютни попадения с екипа на ЦСКА пък записаха бразилецът Рафаел Енрике и новите попълнения Роланд Алберг и Жан Карлос Бланко.

Играчите на ЦСКА започнаха много силно мача и още в 26-ата секунда можеше да открият резултата. Кирил Десподов проби по дясното крило и центрира към Фернандо Каранга. Бразилецът веднага стреля, но Наумов изби в корнер. В 3-ата минута обаче головият звяр на армейците откри резултата.

Станислав Манолев опита да стреля, но шутът му не се получи. Иво Иванов обаче не се ориентира добре и позволи на Каранга да излезе очи в очи със стража на Верея, след което бразилецът технично пусна топката в долния ляв ъгъл за 1:0.

След попадението домакините се окопитиха и изнесоха играта в по-предни позиции, но в 16-ата минута допуснаха нова груба грешка в отбрана, след която ЦСКА поведе с 2:0. Кирил Десподов се пребори с двама футболисти на Верея на дясното крило, подаде към Каранга, който хитро с пета пусна към Рафаел Енрике и бразилецът без проблем вкара с шут от 7-8 метра.

СНИМКИ ОТ ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

В 30-ата минута Даниел Наумов направи невероятно тройно спасяване. Тиаго шутира от границата на наказателното поле, но стражът на домакините изби. Последваха две добавки от 5-6 метра на новото попълнение Роланд Алберг, които Наумов отново спаси. Но дори да бе паднал трети гол, той щеше да бъде отменен, тъй като холандецът бе в положение на засада.

Второто полувреме изненадващо започна с натиск за играчите на Верея, които до 60-ата минута пропиляха два добри шанса за гол. Първо футболист на Верея се озова сам срещу Черниаускас, но атаката бе спряна със засада. В 56-ата минута пък хубав шут по земя на резервата Пламен Тенев профуча покрай дясната греда на Черниаускас.

Подемът на старозагорчани приключи в 62-ата минута с поредна фатална грешка, след която Фернандо Каранга вкара втория си гол в мача и трети за ЦСКА. При безобидно центриране на Десподов отдясно, което отиваше в ръцете на Наумов, се появи Здравко Илиев. Бившият защитник на ЦСКА чукна топката с глава, подавайки я на Каранга. Бразилецът овладя и технично прехвърли Наумов за 3:0.

В 78-ата минута гостите поведоха с 4:0, след като Алберг комбинира с резервата Бланко и шутира в долния десен ъгъл на домакинската врата. Секунди по-късно и Бланко можеше да се разпише, но от малък ъгъл стреля в аут.

Новото попълнение на ЦСКА обаче се реваншира в 89-ата минута. Тогава Тиаго шутира мощно от дъгата на наказателното поле, Наумов не успя да улови топката и я изби право в краката на връхлитащия Бланко, който без проблем вкара първия си гол с червения екип.

ВЕРЕЯ – ЦСКА 0:5
0:1 Фернандо Каранга (3)
0:2 Рафаел Енрике (16)
0:3 Фернандо Каранга (63)
0:4 Роланд Алберг (78)
0:5 Жан Карлос Бланко (89)

ВЕРЕЯ: Даниел Наумов, Здравко Илиев, Иво Иванов, Илия Мунин (50 мин. Пламен Тенев), Веселин Минев, Георги Вълчев, Венцислав Бенгюзов, Симеон Мечев, Георги Андонов, Милен Танев (80 мин. Денислав Станчев), Валери Домовчийски (55 мин. Илиян Йорданов)

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Станислав Манолев, Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски, Жеферсон Телес, Раул Лое (69 мин. Александър Дюлгеров), Тиаго Родригес, Роланд Алберг, Енрике Рафаел (82 мин. Александър Георгиев), Кирил Десподов, Фернандо Каранга (76 мин. Жан Карлос Бланко)