Берое стартира с класика в контролите! Дошъл на проби блести за заралии с гол

7 Dni Futbol13.01.201800
Берое - Созопол, контрола, Астор

Берое победи с 3:0 Созопол в първия си мач след подновяването на тренировки след зимната пауза. Футболистът на проби Астор Килези откри в края на първата част, а Педро Еуженио покачи в 64-ата минута на 2:0. Камен Хаджиев оформи крайното 3:0 в последната минута на среащата. В следващата си проверка Берое ще приеме Марица в сряда.

В 9-ата минута Астор Килези центрира отлично, Мартин Камбуров засече с глава, но Стамен Бояджиев се намеси отлично. В 17-ата минута Станимир Митев стреля от дистанция, но прати топката високо над вратата.

В 44-ата минута след добро разиграване Мартин Райнов стреля добре, но топката рикошира в крака на бранител и излезе в корнер. След центирането на Антон Карачанаков Астор Килези засече с глава и откри резултата за 1:0.

В 64-ата минута резултатът стана 2:0 за „Берое“ Борислав Цонев отне добре топката в средата на терена, напредна на скорост и изведе отлично Педро Еуженио, който останал сам срещу вратаря покачи на 2:0.

В 70-ата минута след пряк свободен удар за „Созопол“ топката срещна ръката на Костадин Пеев, който бе в стената и бе отсъден втори фаул. Станимир Митев стреля директно, но прати топката покрай вратата.

В последната минута на мача Камен Хаджиев засече центриране на Милен Желев и направи от близка дистанция резултата 3:0.

Междувременно стана ясно, че предвидената за сряда контрола с „Арда“ в Кърджали отпада. Вместо това преди да тръгнат за Турция в сряда „зелените“ ще приемат в Стара Загора отборът на „Марица“.

Берое (Стара Загора) – Созопол (Созопол) 3:0
голмайстори: 1:0 Астор Килези 44′, 2:0 Педро Еуженио 64′, 3:0 Камен Хаджиев 90′

Берое (Стара Загора): 12. Душан Перниш (37′ – 22. Георги Аргилашки (78′ – . Иван Гошев)) – 13. Емин Ахмед (46′ – 3. Милен Желев), 5. Павел Виданов (27′ – Надим Ангелов (46′ – 26. Камен Хаджиев)), 15. Георги Динков (46′ – 6. Иван Иванов), 20. Матеус Леони (46′ – 28. Веселин Пенев) – 7. Мартин Райнов (46′ – 4. Кохей Като), 24. Никола Гавов (46′ – . Александър Енев) – 17. Антон Карачанаков (46′ – . Костадин Пеев), 16. Марко Адамович (46′ – 10. Борислав Цонев), 18. Астор Килези (46′ – 77. Педро Еуженио) – 9. Мартин Камбуров (46′ – 21. Серджиу Негрут)

Созопол (Созопол): 1. Стамен Бояджиев, 3. Иван Стоев, 31. Петър Кюмюрджиев, 14. Иван Стоянов, 3. Мартин Газиев, 88. Теодор Стефанов, 4. Джейхан Зайдемов, 10. Мирослав Радев, 20. Станимир Митев, 10. Мохамед Кейта, 8. Жил Лоузън (25. Свилен Нотев, 66. Стоян Мантаров, 16. Деян Лефтеров, 18. Иван Ангелов, 13. Христо Каймакански, 11. Мустафа Мустафа, 9. Кристиян Пешов)