Подранил коледен подарък прати Славия на 1/2-финал за Купата (Снимки)

7 Dni Futbol13.12.201750
_49T0273

Славия е вторият полуфиналист в турнира за Купата на България след победа с 3:1 над Етър във Велико Търново. Срещата започна с минута мълчание в памет на покойните Стоил Трънков и Иван Стоянов – Типеца и ще се запомни с малкото положения и двете дузпи в полза на гостите от София, при които останаха много съмнения.

“Болярите” започнаха ударно срещата на стадион “Ивайло”, след като откриха резултата още в 29-ата секунда след чудесно центриране на Димо Атанасов отляво и перфектен удар без подготовка от страна на Румен Руменов.

В 13-ата минута Славия изравни, след като Иван Минчев се разписа от бялата точка. Дузпата за “белите” обаче бе повече от спорна и логично разгневи “виолетовите” и техния старши треньор Станислав Генчев. Срещата във Велико Търново ще определи втория полуфиналист в надпреварата. Място там вече си уреди Ботев (Пловдив), който вчера разби с 5:0 втородивизионния Литекс.

СНИМКИ ОТ МАЧА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

През първия четвърт час след подновяването на играта Етър бе по-активният отбор и по-често стигаше до противниковата врата. Реална ситуация за гол пред Стергиакис обаче така и не бе създадена. В 57-ата минута домакините имаха претенции за нарушение срещу Самб Бадара в наказателното поле, но те не бяха уважени от главния съдия Петър Костадинов и сигнал за дузпа не последва.

Постепенно “белите” изравниха играта и погледнаха по-смело към половината на “болярите”. В 67-ата минута самоотвержена намеса на Димо Атанасов предотврати реална възможност за втори гол във вратата на Етър. В 79-ата появилият се като резерва национал Ивайло Димитров бе изведен зад защитата на “болярите” и се озова очи в очи с вратаря им Христо Иванов. Стражът неразумно скочи в краката на нападателя и го фаулира, а потърпевшият сам реализира 11-метровия наказателен удар за 2:1.

В продължението Ивайло Димитров се възползва от разредената защита на съперника и грешка на вратаря за крайното 3:1.