Берое и Камбуров спряха победната серия на Ботев

7 Dni Futbol28.11.2017120
Ботев Пл-Берое40

Ботев (Пловдив) и Берое не излъчиха победител в интригуващ мач от 18-ия кръг на Първа лига. “Канарчетата” поведоха с попадение на Лъчезар Балтанов в 35-ата минута, след като по-рано Мартин Райнов бе пропуснал дузпа за гостите. Големият голмайстор Мартин Камбуров възстанови равенството в 83-ата минута, а в края съдията Стефан Апостолов отмени попадение на Балтанов, маркирайки фаул срещу вратаря Душан Перниш, с което предизвика негодуванието на “жълто-черните”.
След равностойно начало на мача в средата на първото полувреме гостите получиха право да изпълнят дузпа. Според съдията Стефан Апостолов Цветомир Панов игра с ръка в наказателното поле и посочи бялата точка. Зад топката застана Мартин Райнов, но Иван Чворович спаси удара му.

Десетина минути по-късно “канарчетата” стигнаха до откриване на резултата. При едно изпълнение на пряк свободен удар от Тодор Неделев, вратарят на гостите Душан Перниш не се намеси добре и предостави топката на Лъчезар Балтанов, който я прати в мрежата.

През втората част Ботев бе тотален господар на терена и последваха няколко чисти положения пред вратата на Перниш. Последователно Фернандо Виана, Дуде Дунгала, Лазар Марин и Тодор Неделев пропуснаха да вкарат от чисти позиции.

Така се стигна до 83-ата минута, когато се потвърди неписаното правило, че ако не вкараш, ще ти вкарат. Борислав Цонев центрира отлично към Камбуров, който с глава засече перфектно топката във вратата за 1:1. Малко по-късно Ботев стигна до попадение, след като при едно центриране Балтанов се разписа с глава, но съдията реши, че срещу Перниш е извършено нарушение и голът не бе зачетен.

В класирането двата тима остават в първата шестица на Първа лига. Тимът от Стара Загора е четвърти с 31 точки, докато пловдивчани записаха четвърто предно равнство и е на пета позиция с 28.