Прокобата не пада! Шедьовър в последната секунда накара “Тича” да изпрати Моряците с освирквания

7 Dni Futbol24.11.201700
Локо Пловдив-Черно море136

Черно море записа поредна домакинска издънка в Първа лига. Варненци загубиха с 0:1 от Пирин след гол в последната секунда. За момчетата на Емануел Луканов това е седми пореден мач без успех на “Тича”, докато Орлетата прекъснаха серията си от три поредни загуби. След последния съдийски сигнал малкото публика изпрати домакините с освирквания.

Двата отбора не сътвориха абсолютно нищо интересно през първите 45 минути, но през втората част Моряците скочиха в търсене на трите точки и прекратяване на 4-месечната си серия без победа на обновения стадион “Тича”. Най-добрите и реално единствените възможности за гол дойдоха между 50-та и 60-та минута. Благой Макенджиев се справи с опасен изстрел на Антон Огнянов в 53-та минута, а две по-късно Георги Илиев стреля в аут отблизо след меле при корнер. В 60-та капитанът насочи с плонж към опразнената врата, но Стилиян Николов изчисти на метър пред голлинията. Мощен удар на Атанас Зехиров прелетя покрай гредата в 63-та минута.

Когато всичко вървеше към закономерно и скучно 0:0, Пирин нанесе своя жесток удар. В последната от трите минути добавено време Орлетата получиха пряк свободен удар на 25 метра от вратата. Зад топката застана Конър Хендерсън, който с мощен изстрел прати топката в мрежата, след като тя срещна напречната греда. Попадението реално стана факт 22 секунди след изтичането на редовното време.

Загубата не позволи на Черно море да се намести в топ 6 преди изиграването на останалите двубои от кръга. Варненци са на седмо място в класирането с 24 точки, на една зад Верея и Ботев Пд, които утре имат гостувания на Левски и Септември утре. Четвъртият Берое е с 27 точки и приема Славия също утре. Пирин се изкачи до 11-о място с 16 точки.