Лудогорец нахлу в турската история! Спестен червен картон не помогна при 75 минути разградска трагедия и изходът от Европа светна (Снимки)

7 Dni Futbol24.11.201790
_49T7332

Лудогорец записа първа загуба в група С на Лига Европа след 1:2 от турския Истанбул Башакшехир в Разград. Футболистите на Димитър Димитров не играха нищо до 65-та минута на мача, в която Марселиньо отбеляза попадението за тях, след като гостите бяха повели с 2:0 в рамките на 7 минути през първата част. Дори след гола импулсът в играта на разградчани бе доста кратък – 15-тина минути, и те заслужено загубиха.

Проблемите за Лудогорец почнаха от самото начало. След 11 минути игра Ердинч бе изпуснат от Моци и с глава насочи към мрежата отблизо, но Ренан показа невероятен рефлекс и спаси сигурен гол. В 19-та румънският защитник отбеляза попадение, което бе правилно отменено заради засада. В следващата атака турците откриха чрез капитана си Въшча, който бе изведен отлично от Керим Фрай. 8 минути по-късно крилото нахлу в наказателното поле и от фронтална позиция стреля, Пластун отклони минимално, но достатъчно, за да остане безпомощен Ренан и резултата да стане 2:0 за Истанбул Башакшехир.

Лудогорец не успя да се окопити до края на полувремето и стигна само до удар от границата на наказателното поле на Марселиньо, който профуча покрай гредата. Кайсара пък се намеси добре на метър от голлинията, пресичайки подаване за Вандерсон.

На полувремето Лукоки отстъпи мястото си на Кешеру, който почти веднага можеше да окаже положителен ефект. Разиграването му с Вандерсон обаче завърши с непростимо разминаване на бразилеца с топката на 3-4 метра от опразнената врата.  Орлите откровено се мъчеха в първия един час на мача, а точно в 60-та минута бяха пожалени от главния съдия. Марселиньо влезе опасно отзад в краката на Инлер пред наказателното поле на турците, но реферът реши да му спести втория жълт картон и това се оказа решаващо 5 минути по-късно. Мисиджан центрира меко отдясно, а капитанът на разградчани изпревари Кайсара и с глава в далечния ъгъл направи резултата 1:2.

Едва след гола Лудогорец се събуди и започна да играе добър футбол. Кешеру и Вандерсон се забавиха с ударите в наказателното поле, а изстрел от движение на Анисе профуча на сантиметри над гредата. Вратарят Гюнюк направи и две страхотни спасявания. Първо той изби удар на Пластун след слабо изчистване в 73-та минута, а две по-късно след хаос, предизвикан от мощно нахлуване на Кешеру, с крак изби изстрел на Вандерсон.

В 78-та минута Ренан остави надеждите на своите живи избивайки два поредни удара на Мусоро – първият от дузпата от въздуха, а вторият от няколко метра по диагонала. В последната минута на редовното време бразилският страж изби удар на резервата Елиа, а след това се намеси и решително след грешка на Пластун.

Така Лудогорец загуби и влезе в историята на турския футбол, като едва вторият отбор, който Истанбул Башакшехир успява да победи в европейските клубни турнири. Първият бе белгийският Брюж. Разградчани вече са втори в групата си с 8 точки, след като Брага спечели с 3:1 домакинството си на Хофенхайм. Лудогорец се нуждае единствено от една точка в гостуването си на германците в последния кръг на 7 декември, за да си подпечата мястото в елиминациите на Лига Европа. Брага се класира благодарение на днешната си победа, а при загуба на разградчани от Хофенхайм и победа на Истанбул над португалците, то турският тим ще намери място в следващата фаза за сметка на родния шампион.